- Minister Andrzej Adamczyk zadeklarował, że Inspekcja Transportu Drogowego pozostanie w strukturach Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa - powiedział dziennik.pl Alvin Gajadhur, pełniący obowiązki Głównego Inspektora Transportu Drogowego.

Reklama

- W dalszym ciągu ITD będzie zajmować się tym do czego pierwotnie została powołana ustawą o transporcie drogowym z 2001 roku, czyli szeroko rozumianą kontrolą pojazdów ciężarowych i autobusów oraz przeciwdziałaniem nieuczciwej konkurencji w transporcie drogowym - dodał Gajadhur.

Nie ma likwidacji ITD. Co z fotoradarami?

Co w takim razie z rewolucyjnym planem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które obwieściło pod koniec 2015 roku, że ITD zniknie, a ponad 700 inspektorów zostanie wcielonych w struktury policji? Nie będzie super silnej drogówki?

Reklama

- Minister Andrzej Adamczyk zadeklarował, że zadania związane z fotoradarami, czyli szeroko pojętym bezpieczeństwem ruchu drogowego przejmie od ITD policja - powiedział nam Gajadhur.

To oznacza, że Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (400 fotoradarów, odcinkowy pomiar średniej prędkości, system łapania na czerwonym świetle, flota nieoznakowanych samochodów z fotoradarami na pokładzie) trafi pod skrzydła drogówki.