Polski rynek gazu LPG jest zaliczany do największych w Europie i na świecie. Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Organizacji Gazu Płynnego flota pojazdów zasilanych gazem liczy prawie 3 mln sztuk.

Reklama
Opel

Początkowo instalacje LPG montowano jedynie w używanych autach. Jednak wzrost popularności autogazu (jest on wciąż ponad dwa razy tańszy niż tradycyjne paliwa) spowodował, że producenci samochodów wyczuli w tym dobry interes i postanowili oferować nowe pojazdy z LPG.

Opel

Większość firm daje możliwość założenia instalacji w swoim autoryzowanym serwisie. Jednak są też marki montujące układ zasilania LPG już na taśmie produkcyjnej - takie rozwiązanie od 2009 roku stosuje Opel, który właśnie wprowadził na polski rynek nową corsę 1.4 LPG ecoFLEX.

Reklama

Samochód jest fabrycznie przystosowany do zasilania dwupaliwowego. Kierowca może wybrać paliwo (benzynę lub LPG) za pomocą przełącznika.

Przedstawiciele Opla twierdzą, że silnik 1.4/90 KM zużywa 7 litrów gazu na 100 km w cyklu mieszanym. Zasięg nowej wersji corsy na pełnych zbiornikach benzyny i gazu ma wynosić 1200 km.

Reklama

Nowy opel corsa LPG w wersji trzydrzwiowej kosztuje od 52 950 zł. Odmiana 5d - od 54 250 zł.

Opel

Warto zauważyć, że corsa jest najczęściej wybieranym autem przez polskich kierowców indywidualnych (nie firmy) - z najnowszych danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że w ciągu pierwszych czterech miesięcy ten model Opla zarejestrowało 2542 osoby. Co ciekawe w ostatnim czasie Opel jest jedną z najszybciej rozwijających się marek w Polsce. W 2014 roku niemiecka marka sprzedała nad Wisłą ponad 28 tys. samochodów (wzrost o 41 procent) i awansowała na czwarte miejsce, z prawie 7,2 procentowym udziałem w całym rynku samochodowym.

W 2015 Opel nie zdejmuje nogi z gazu - w pierwszym kwartale sprzedaż tej firmy wzrosła o ponad 23 procent, a udział w rynku o 1,7 punktu procentowego (z 6,53 proc. uzyskanych w zeszłym roku do 8,23 proc.), w porównaniu do tego samego okresu z 2014 roku. Poza corsą koniami pociągowymi wyników Opla są astra i mokka. A w najbliższych miesiącach na rynku pojawi się karl oraz zupełnie nowa generacja astry. CZYTAJ WIĘCEJ O NOWYM MODELU OPLA>>>