Pierwszym samochodem jaki został wyprodukowany w Gliwicach był opel astra classic - licznik śląskiej fabryki ruszył 31 sierpnia 1998 roku. Po przeszło szesnastu latach zakład opuścił samochód numer 2 000 000. Obecnie powstaje tam pięć modeli na jednej linii montażowej. A już we wrześniu 2015 roku z taśmy zjedzie opel astra nowej generacji.

Reklama

To astra nowej generacji i dlatego zostało to powierzone nam, ponieważ jest to gwarancja sukcesu - mówi Andrzej Korpak, dyrektor generalny GM Manufacturing Poland. - Jesteśmy bardzo zgranym i doświadczonym zespołem, co pozwala nam produkować samochody najwyższej światowej klasy - dodał.

Jak zaznaczył Korpak w związku z nowym modelem koncern zainwestował 130 mln euro. Fabryka w Gliwicach będzie głównym producentem astry hatchback 5d, czyli modelu najczęściej wybieranego przez kierowców.

Jak wyglądają przygotowania do uruchomienia seryjnej produkcji nowego modelu Opla? ZOBACZ WIDEO>>>

Co ciekawe w ostatnim czasie Opel jest jedną z najszybciej rozwijających się marek w Polsce. W 2014 roku niemiecka marka sprzedała nad Wisłą ponad 28 tys. samochodów (wzrost o 41 procent) i awansowała na czwarte miejsce, z prawie 7,2 procentowym udziałem w całym rynku samochodowym. W 2015 Opel nie zdejmuje nogi z gazu - w pierwszym kwartale sprzedaż tej firmy wzrosła o 23 procent, a udział w rynku o 1,7 punktu procentowego, w porównaniu do tego samego okresu z 2014 roku.