Reklama

"Osiągnięte w minionym półroczu wyniki sprzedaży samochodów Jaguar Land Rover w Polsce stanowią najlepsze potwierdzenie słuszności przyjętej strategii rozwoju segmentu motoryzacyjnego" - powiedział Książek, cytowany w komunikacie.

Prezes Marvipolu jest przekonany, że Plan 2000+, zakładający zwiększenie wolumenu sprzedaży w roku budżetowym 2016 r. do co najmniej 2 tys. sztuk zostanie zrealizowany.

"By tak się stało, w najbliższych latach planujemy zainwestować do 60 mln zł w rozwój sieci dilerskiej i wzmocnienie jej zaplecza. Część z tych środków planujemy pozyskać z emisji akcji spółki M Automotive Holding, skupiającej segment motoryzacyjny Grupy Marvipol. Chcemy, by M Automotive Holding, po wyłączeniu własności segmentu motoryzacyjnego z Marvipol S.A., w przyszłym roku zadebiutował na rynku głównym GPW" - dodał Książek.

Spółka przypomina, że plan rozwoju sieci dilerskiej Jaguar Land Rover zakłada zwiększenie liczby dilerów z 10 obecnie do 15 w 2016 r. W planach ma m.in. uruchomienie dwóch obiektów dilerskich Jaguar Land Rover w Warszawie.

"Szczególną uwagę przykładamy do dalszego podnoszenia jakości obsługi posprzedażowej, stąd znacząca część budżetu inwestycyjnego zostanie przeznaczona na rozbudowę zdolności serwisowych, w tym uruchomienie najnowocześniejszej blacharni, przystosowanej do napraw aluminiowych nadwozi wszystkich marek. Nasze plany inwestycyjne wpisują się w globalną strategię rozwoju marek Jaguar i Land Rover. Zakłada ona m.in. znaczące poszerzenie gamy oferowanych samochodów" - powiedział członek zarządu odpowiedzialny za segment motoryzacyjny Marcin Dąbrowski.

Dwa tygodnie temu grupa poinformowała, że planuje debiut na GPW segmentu motoryzacyjnego, skupionego w spółce M Automotive Holding, w ciągu 12 miesięcy.

Grupa Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów. Jest również generalnym importerem lub wyłącznym przedstawicielem na Polskę marek samochodów Land Rover, Jaguar i Aston Martin. Model biznesowy Grupy uzupełnia sieć myjni samochodowych Robo Wash. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r.