Nowe opony firestone destination HP mają być odpowiednie do crossoverów oraz małych i średnich SUV-ów (nissan qashqai, kia sportage itp.). Producent obiecuje, że gumy zagwarantują o 35 proc. dłuższy przebieg niż konkurencyjne produkty. Model destination HP jest dostępny w 10 rozmiarach dla obręczy 16- i 17-calowych.

Reklama

Firma Firestone narodziła się w USA z 1900 roku - założył ją Harvey Firestone. Od początku istnienia przedsiębiorstwo było głównym dostawcą opon do samochodów Forda.

Media / Benjamin Brolet

Marka jest kojarzona z wieloletnią tradycją w sportach motorowych: od lat 50. do połowy lat 70. XX wieku była zaangażowana w wyścigi Formuły 1, a także - co ciekawsze - w legendarne wyścigi Indianapolis 500, gdzie pierwszy w historii wyścig w 1911 roku wygrał samochód jadący na oponach Firestone. Od tego czasu firma współpracuje z organizatorami wyścigów Indy 500, a w 2013 roku została wyłącznym dostawcą opon dla tej imprezy.

W Europie firma Firestone pojawiła się w latach 30. XX wieku wraz z budową pierwszej fabryki w hiszpańskim Bilbao w 1931 r.

Reklama

Od 1988 roku Firestone jest częścią japońskiego koncernu Bridgestone, który ma w Polsce dwie fabryki. Jedna z nich - w Poznaniu - produkuje opony do samochodów osobowych, vanów oraz SUV-ów. Druga - w Stargardzie Szczecińskim - produkuje opony do ciężarówek, autobusów i innych dużych pojazdów. Łącznie na inwestycje w obu zakładach gigant przeznaczył niedawno 225 milionów euro.

W Stargardzie Szczecińskim inwestycje Bridgestone sięgają 120 milionów euro, dzięki czemu w tamtejszej fabryce powstaje 120 nowych miejsc pracy. Inwestycja w Poznaniu - na kwotę 105 milionów euro - oznacza 200 nowych miejsc pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ Światowy gigant inwestuje w Polsce i tworzy nowe miejsca pracy>>>