Przeciwko Robertowi N. prokuratury skierowały cztery akty oskarżenia: o usiłowanie oszustwa przy użyciu karty płatniczej, pobicie, zniszczenie mienia oraz posłużenie się fałszywym dokumentem - wymienia w rozmowie z tvn24.pl Mateusz Martyniuk, rzecznik Prokuratury Generalnej.

Reklama

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi analizy spraw, w których pojawia się Robert N. ps. Frog.

Nasza wstępna analiza wykazała, że były trzy postępowania, gdy Robert N. zgłosił, że wypożyczył samochód w ramach działalności gospodarczej, którego mu nie oddano. Jedną z tych spraw umorzyła policja, drugą prokurator. Trzecia jest zawieszona w oczekiwaniu na pomoc prawną - powiedział Przemysław Nowak, rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej.

Jak donosi RMF FM Marcin C., ps. Steve czyli dobry znajomy Roberta N. ps. Frog miał pojawić się na policji i zeznać, że to właśnie poszukiwany N. był kierowcą białego BMW M3 w czasie szalonej jazdy przez Warszawę.

Potwierdzam tylko tyle, że prokuratura dysponuje zeznaniami świadka, który znajdował się w tym samochodzie - powiedział stacji prokurator generalny Andrzej Seremet.

Reklama

Śledczy próbują zebrać dowody, by postawić Robertowi N. zarzut sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia w ruchu drogowym.

Policja poszukuje Froga, ale nie w związku nagranym wyścigiem BMW po ulicach Warszawy, lecz za ucieczkę przed funkcjonariuszami w lutym 2014 roku w okolicach Kielc. Wtedy pościg zakończył się rozbiciem mercedesa.

CZYTAJ TAKŻE Pani prokurator to matka pirata z BMW z Warszawy? Sprawdziliśmy >>>