Wartość nowej inwestycji francuskiego koncernu w olsztyńską fabrykę Michelin działającą na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wyniesie 100 milionów euro (ponad 413 mln zł)

Reklama

- Decyzję koncernu Michelin o lokalizacji nowej inwestycji w Polsce traktuję jako dowód zaufania do rządu i władz lokalnych. Świadczy to również o tym, że duże koncerny postrzegają Polskę jako miejsce atrakcyjne do inwestowania - powiedział wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński podczas otwarcia rozbudowanej części fabryki Michelin w Olsztynie.

W opinii Piechocińskiego najnowsza inwestycja Michelin ma ogromne znaczenie dla polskiego przemysłu.

- Koncern podejmuje działalność biznesową, współpracuje również z trzema uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Warmii i Mazur w Olsztynie, Politechniką Warszawską i Politechniką Gdańską - dodał.

Szef resortu gospodarki zaznaczył także, że rozbudowa zakładu w Olsztynie oznacza nie tylko stabilność miejsc pracy w regionie, ale stanowi również dla innych przedsiębiorców rękojmię korzystnych warunków dla prowadzenia działalności.

Reklama

- Z fabryką współpracuje już dziś ok. 400 firm podwykonawczych, a w wyniku nowej inwestycji może być ich jeszcze więcej - stwierdził Piechociński.

Spółka zatrudnia w Polsce ponad 4 tys. pracowników, a obroty grupy w 2012 r. wyniosły 4,8 mld zł. Jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. Od 1995 r. firma Michelin zainwestowała w Olsztynie około 500 milionów euro.

W olsztyńskiej fabryce produkowane są opony do samochodów osobowych i dostawczych, ciężarowych, pojazdów rolniczych, a także tkaniny kordowe i formy.