Prokuratura Generalna przesłała już do parlamentu 14 wniosków o uchylenie immunitetów poselskich. 12 z nich dotyczy przekroczenia przez posłów i senatorów dopuszczalnej prędkości. W całym ubiegłym roku takich wniosków było 62 - donosi RMF FM.

Reklama

"Niechlubnym przymusem" w ilości wykroczeń jest poseł Twojego Ruchu Wojciech Penkalski. Z 12 tegorocznych wniosków trzy dotyczą łamania przepisów właśnie przez niego. Poseł wciąż jest członkiem sejmowego zespołu do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego.

>>>Poseł Wojciech Penkalski dla dziennik.pl: "Jestem łatwym celem"

Wiceliderem w naruszania prawa drogowego jest także poseł Twojego Ruchu, Maciej Wydrzyński. Tego Polityka dotyczą dwa z tegorocznych wniosków o uchylenie immunitetu za przekraczanie dopuszczalnej prędkości.

Trzy z przesłanych w 2014 roku wniosków dotyczą parlamentarzystów PiS. Na liście jest były minister transportu Jerzy Polaczek, poseł Lech Sprawka i senator Bogdan Pęk.

Wnioski prokuratury dotyczą też posłów Ryszarda Kalisza, Tadeusza Iwińskiego (SLD) i Łukasza Tuska z PO oraz senatora Włodzimierza Cimoszewicza.

Stacja donosi również, że poza wykroczeniami drogowymi, związanymi ze zbyt szybką jazdą Prokuratura Generalna skierowała do Sejmu wniosek, dotyczący spowodowania kolizji przez byłą minister edukacji narodowej Katarzynę Hall.