"Duża inwestycja motoryzacyjna: Koreański inwestor zamierza w Polsce w przyszłym roku rozpocząć inwestycję" - napisał na Twitterze wicepremier Janusz Piechociński.

Reklama

Według Piechocińskiego ma to być "inwestycja na poziomie jednego miliarda złotych w szeroko pojęty przemysł motoryzacyjny". Szef resortu gospodarki zastrzegł jednak, że nie ma na myśli ostatnich informacji w sprawie nowej fabryki samochodów (Volkswagena - red.).

"Jeśli namówię jedną z hut polskich, aby podjęła się produkcji blachy karoseryjnej, to będziemy mieli za chwilę w polskiej przestrzeni gospodarczej wszystko to, co składa się na nowoczesny, najwyższych marek światowych samochód" - czytamy na blogu ministra gospodarki.

Kogo wicepremier Piechociński ma na myśli? Z nieoficjalnych informacji serwisu motoryzacja.interia.pl wynika, że chodzi o inwestycję marki Kia. Azjatycki producent ma wytwarzać nad Wisłą samochody terenowe dla polskiej armii. Podobno delegacja polskiego resortu obrony była już w tej sprawie kilkukrotnie w centrali producenta w Korei.

Janusz Piechociński mówił niedawno, że w 2013 roku sukcesem zakończyło się 50 sporych projektów inwestycyjnych. Dodał, że w tej chwili jego resort wspólnie z PAIiIZ-em pracuje nad około 150 projektami.