Ten inwestor jest szczególnie zainteresowany województwem opolskim, jak ujawnił.

Reklama

- Krąży jeszcze po kilku krajach regionu, jednak Polska ma przewagę konkurencyjną. Dzisiejsza rozmowa opóźnia się, gdyż były jakieś kłopoty z pogodą na lotnisku w Pradze - mówił Janusz Piechociński.

Na obecnym etapie bliższych szczegółów nie ujawnił.

Janusz Piechociński podsumował, że w tym roku sukcesem zakończyło się 50 sporych projektów inwestycyjnych. Dodał, że w tej chwili jego resort wspólnie z PAIiIZ-em pracuje nad około 150 projektami.

Jednocześnie jedna z firm z pierwszej półki światowego przemysłu motoryzacyjnego ma podjąć decyzję o budowie nowej fabryki samochodów w Polsce. Piechociński pytany przez IAR czy chodzi o koncern Volkswagen, który ma wybudować fabrykę pod Poznaniem, o czym od kilku dni aż szumi w mediach, odpowiedział, że nazwy ani pochodzenia inwestora nie wymieni.

Zaznaczył tylko, że jest to bardzo solidny inwestor, który ma świetnie przygotowane propozycje.

- Pewne rzeczy wymagają jednak jeszcze doprecyzowania i potrzebna jest na to jeszcze chwila - podkreślił wicepremier. Wyjaśnił, że trzeba doprecyzować lokalizację, zweryfikować kwestie związane z dostępem do energii, jakością kadr i komunikacją z głównymi rynkami zbytu, a także perspektywami zatrudnienia w firmie ludzi o najwyższym poziomie wiedzy technicznej czy technologicznej.