Gran Turismo to spotkanie miłośników motoryzacji - przy okazji właścicieli unikatowych i bardzo szybkich aut - z całego świata. Do Poznania przybędą właściciele drogich cacek ze Skandynawii, z Niemiec, Anglii i USA.

Reklama

Otwierający całą imprezę niedzielny pokaz otwarty, który odbędzie się na ulicy Hlonda ma ściągnąć kilkadziesiąt tysięcy osób. Przed rokiem było to 40 tys. miłośników motoryzacji. Organizatorzy zachęcają do przybycia, zapowiadając efektowne pokazy driftu oraz konkursy, w których będzie można wygrać - może nie od razu samochód, ale przejażdżkę unikatowym pojazdem.

Ciąg dalszy imprezy ma już charakter zamknięty i odbywa się w sumie trzy dni na Torze Poznań. Tam uczestnicy Gran Turismo Polonia pod okiem instruktorów - doświadczonych kierowców wyścigowych, doskonalić będą swoje umiejętności.

W 2012 roku, w ówczesnej edycji imprezy udział wzięły auta o łącznej wartości 72 mln zł i łącznej mocy 57 tys. KM. Najszybsze auto mogło pędzić z maksymalną prędkością przeszło 400 km/h a najdroższy wóz wart był ponad 1,6 mln zł.