Detroit, 13 stycznia 2013 roku. Właśnie tam i wtedy świat pozna zupełnie nową bo już siódmą generację chevroleta corvette. Na dowód tego Chevrolet ujawnił nowe logo ze skrzyżowanymi flagami, które będzie zdobiło model corvette z rocznika modelowego 2014.

Reklama

Chevrolet corvette siódmej generacji będzie bazował na sukcesie poprzednika - powiedział Tadge Juechter, główny inżynier modelu Corvette. Naszym celem w przypadku nowego modelu było stworzenie jednego z najlepszych na świecie samochodów sportowych pod względem projektu nadwozia, osiągów oraz przyjemności z jazdy. W rezultacie powstał nowy chevrolet corvette C7, który dzieli z poprzednikiem zaledwie dwa elementy - filtr kabinowy oraz tylny zatrzask zdejmowanego panelu dachowego.

Warto wiedzieć, że logo ze skrzyżowanymi flagami jest znakiem rozpoznawczym corvette od 1953 roku. Emblemat od zawsze zawierał dwie skrzyżowane flagi, przy czym jedna to wyścigowa flaga w szachownicę, a druga przedstawia "muszkę" Chevroleta oraz francuski symbol fleur-de-lis. Projekt logotypu ewoluował na przestrzeni lat i w różnej postaci był obecny na nadwoziu ponad 1,5 miliona egzemplarzy corvette wyprodukowanych w latach 1953-2012.

Chevrolet

Jak przyznają ludzie z Chevroleta przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze nowego emblematu dla corvette C7 przeanalizowano ponad 100 różnych projektów.

Pierwszy film uchylający rąbka tajemnicy pojawi się na stronie www.one13thirteen.com w połowie listopada. Potem pojawią się kolejne…