Swoją działalność w Polsce rozpoczyna Maserati. Przedstawicielem tej włoskiej marki samochodów sportowych będzie firma Chodzeń, znana też jako diler Toyoty i Lexusa.

Reklama

Maserati oficjalnie rozpocznie sprzedaż w Polsce z początkiem listopada 2012 roku, wtedy będzie gotowy salon w Piasecznie. Mimo że we Włoszech przedsiębiorstwo należy do grupy Fiata, w Polsce jest reprezentowane bezpośrednio przez Lecha i Piotra Chodzeniów - powiedział portalowi dziennik.pl Wojtek Jakóbczyk, zajmujący się PR dla Maserati Chodzeń.

Jeśli chodzi o zamówienia, to od sierpnia robiliśmy dyskretną promocję GranTurismo wśród potencjalnych klientów i w tej chwili jest już kilka zamówień - pozostały szczegóły konfiguracyjne. Maserati wchodzi do polski w ciekawym dla siebie okresie - skończyła się już produkcja aktualnego Quattroporte, w Detroit odbędzie się premiera nowego, a wkrótce pojawi się mniejsze auto, konkurujące z BMW serii 3 czy Mercedesem C, ale wyposażone w m.in. w silniki V6 biturbo i powinien zostać zatwierdzony również V8. Będzie też wreszcie i silnik Diesla - dodaje Jakóbczyk.

PAP/EPA / UFFICIO STAMPA MASERATI HANDOUT

Włoska stajnia ma w swojej ofercie prawdziwe mechaniczne działa sztuki.

Reklama

Model GranTurismo występuje w przyrodzie w wersji podstawowej o mocy 405 KM z jednostki V8. Wcielenie Sport to 460 KM. Królewskie GranTurismo MC Stradale to 460 KM.

GranCabrio to 450-konne kabrio, które w odmianie Sport jest o 10 KM mocniejsze.

Cena? Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach... bo je mają.