Bohaterkami kalendarza 2013 są kobiety zaangażowane w projekty pomocy humanitarnej i wspierające organizacje pozarządowe. Steve McCurry chce pokazać tym samym nie tylko element estetyczny, ale także wydobyć ich piękno wewnętrzne.

Reklama

Steve McCurry jest fotoreporterem i antropologiem. Zdaniem ludzi z Pirelli nikt inny nie umiałby lepiej uchwycić otoczenia społecznego, serca i duszy ludzi i kraju, w którym pracuje.

Oto bohaterki kalendarza…

Sonia Braga z Brazylii. Jest współzałożycielką fundacji na rzecz sztuki Hispanic Foundation for the Arts.

Pirelli

Marisa Monte z Brazylii. Śpiewaniem wspierała walkę z AIDS/HIV.

Adriana Lima z Brazylii (na zdjęciu). Współpracuje z programem Globalna Inicjatywa Billa Clintona na Haiti. Do kalendarza pozowała, będąc w ciąży.

Pirelli

Isabeli Fontana z Brazylii. Brazylijska ambasadorka www.1love.org, współpracuje z organizacją Save The Children, sfinansowała utworzenie domu dziecka i wsparła galę inauguracyjną Amfar Inspiration Gala.

Elisa Sednaoui z Włoch. Wyprodukowała "KulluTamam", film dokumentalny oparty na życiu 200 mieszkańców wsi w południowym Egipcie.

Hanaa Ben Abdesslem z Tunezji. Wspierała rewolucję w swoim kraju, a obecnie pełni funkcję rzeczniczki tunezyjskiej organizacji pozarządowej Esmâani, która działa na rzecz poprawy warunków życia osób chorych i potrzebujących.

Pirelli

Liya Kebede z Etiopii. Założyła Fundację LiyaKebede, której celem jest ograniczenie umieralności matek i dzieci.

Karlie Kloss ze Stanów Zjednoczonych. Zaangażowana w działalność fundacji Elisabeth Glaser Pediatric AIDS Foundation, wspiera także działania programu budowy domów dla mieszkańców Haiti Tents Today Homes Tomorrow.

Pirelli

Kyleigh Kuhn ze Stanów Zjednoczonych. Wspiera Roots of Peace, organizację założoną przez jej rodzinę, zajmującą się usuwaniem min lądowych i odbudową obszarów zniszczonych działaniami wojennymi.

Petra Nemcova z Czech. Przeżyła tsunami w Tajlandii w 2004 r., powołała do życia fundusz Happy Hearts Fund, którego celem jest niesienie pomocy dzieciom, które przeżyły katastrofy naturalne.

Summer Rayne Oakes ze Stanów Zjednoczonych. Jest bardzo zaangażowana w podnoszenie świadomości ekologicznej w świecie mody.