Ze wstępnych ustaleń wynika, że w sobotę Bryson spowodował dwa niegroźne wypadki w mieście San Gabriel w Kalifornii. Najpierw miał uderzyć swoim lexusem w znajdujący się przed nim samochód, ponownie zawadzić o pojazd podczas ucieczki z miejsca wypadku, a chwilę później spowodować następną kolizję.

Reklama

Kalifornijska policja znalazła nieprzytomnego Brysona za kierownicą samochodu na miejscu drugiego zderzenia. Polityk trafił do szpitala z obrażeniami niezagrażającymi życiu i według niepotwierdzonych informacji został już wypisany do domu. Pozostali poszkodowani w kolizjach są lekko ranni.

Policja wykluczyła alkohol i narkotyki jako możliwe przyczyny wypadków. Według ministerstwa handlu wypadki miały związek z bliżej niesprecyzowanym napadem, jakiemu uległ Bryson podczas jazdy.

Resort nie opublikował oświadczenia w tej sprawie. Z kolei Biały Dom wyraził zaniepokojenie kolizjami i "zdrowotnym aspektem całej sprawy".

Bryson pełni funkcję ministra handlu od października 2011 roku. Na stronie resortu został określony jako "kluczowa postać w gospodarczej ekipie prezydenta" Baracka Obamy.

Na pytanie, czy Obama wiedział o stanie zdrowia Brysona, gdy mianował go na stanowisko, rzecznik Białego Domu Jay Carney odparł: "Prezydent nominował ministra Brysona, ponieważ jego zdaniem jest on zdolny wykonywać swoją pracę, a od czasu powołania na stanowisko dał się poznać jako skuteczny szef resortu".