W środę 21 marca pierwsze samochody EcoCar System wyjadą na ulice Warszawy. Nowy przewoźnik oferuje wiele dotąd niespotykanych udogodnień i ekologiczną jazdę - większość floty będzie zasilana energią elektryczną. W pierwszym okresie obowiązywać będą niższe ceny za kilometr.

W trakcie najbliższych dni coraz więcej taksówek EcoCar System będzie wyjeżdżać na ulice stolicy. Udostępniane zostaną także kolejne funkcje, takie jak dostęp do internetu, wideo-konferencje, telewizja cyfrowa, własna playlista utworów muzycznych, czy translator dla obcokrajowców. Odpowiada za nie stworzony na potrzeby firmy system informatyczny, który zarządza także pracą wszystkich samochodów. System ten przekazuje informacje ile pasażer zapłaci za kurs i na którą godzinę dojedzie na miejsce, zanim jeszcze podróż się rozpocznie.

Teraz trwają ostatnie testy usługi. Właściciel zapowiada, że w związku z nimi, w ciągu najbliższego miesiąca trwać będzie faza "beta", w trakcie której wszystkie usługi będą stopniowo wprowadzane. Wszyscy pasażerowie będą mogli się podzielić swoimi uwagami na temat jakości funkcjonowania EcoCar System. Zostaną one gruntownie rozpatrzone pod kątem wprowadzenia w życie.

EcoCar System jest pierwszym takim przedsięwzięciem w Polsce. Docelowo na każdy tysiąc samochodów, siedemset ma być napędzanych energią elektryczną, co ma pozwolić na znaczące oszczędności paliwa i emisji dwutlenku węgla. Green Capital City w planach ma ekspansję na rynki największych polskich miast - Krakowa, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Łodzi i Szczecina. Cała flota liczyć będzie w sumie 7000 pojazdów.

Fazie testowej będą towarzyszyć promocyjne ceny. Od 21 marca obowiązuje 10-procentowy rabat, który obniży cenę za kilometr w pierwszej strefie do 1,98 zł