Firma Transsystem z Woli Dalszej (Podkarpackie) podpisała w piątek kontrakt o wartości ponad 20 mln zł z koncernem samochodowym Volkswagen Group. Umowa dotyczy rozbudowy fabryki samochodów w Niżnym Nowogrodzie w Rosji.

Reklama

Jak poinformowała rzeczniczka podkarpackiej spółki Natalia Kielur, zadaniem podkarpackiej firmy jest zaprojektowanie, dostarczenie i montaż kompletnego systemu transportu w hali spawalni rosyjskiej fabryki.

"Prace montażowe nowego systemu mają się rozpocząć w lutym przyszłego roku, a rozruch planowany jest na listopad. Pierwsze egzemplarze samochodów Skoda Yeti, które mają być tam produkowane, zjadą z tej linii pod koniec 2012 r." - dodała rzeczniczka.

Inne

Fabryka samochodów w Niżnym Nowogrodzie, której dotyczy kontrakt, należy do rosyjskiego producenta samochodów GAZ Group, z którym Volkswagen podpisał umowę na produkcję 110 tys. aut marki Skoda i Volkswagen rocznie. Fabryka należy do jednej z największych i najstarszych w Rosji, znana jest z produkcji m.in. samochodów marki Wołga, Pobieda, Tigr i GAZ.

Reklama

Jak podkreśliła Kielur, to nie pierwszy kontrakt spółki na rynek rosyjski. "Niespełna 10 lat temu, wspólnie z firmą Eisenmann, uczestniczyliśmy w realizacji dużej inwestycji w Zakładach Samochodowych AvtoVAZ w Togliatti" - zaznaczyła.

Transsystem dostarcza kompleksowe systemy przemieszczania materiałów i ludzi oraz zaawansowane konstrukcje stalowe m.in. dla branży motoryzacyjnej oraz energetycznej. Jej spółki - córki działają na Ukrainie, w Czechach, Rosji i Niemczech.

Firma realizowała kontrakty dla takich odbiorców jak: VW, Ferrari, Daimler Chrysler, BMW, Audi, Volvo, Fiat i Renault oraz dla elektrowni: Bełchatów, Siekierki, Ostrołęka, Kielce. Firma zatrudnia ponad 1,1 tys. osób.