Serwis mapowy Targeo.pl we współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na bieżąco aktualizuje interaktywną mapę utrudnień. Pracownicy terenowi GDDKiA są wyposażeni w urządzenia mobilne połączone on-line z centralną bazą danych o utrudnieniach. Dzięki temu, informacja wprowadzana przez pracownika w terenie, praktycznie natychmiast pojawia się na mapie internetowej. Równocześnie na mapie pojawiają się też dodatkowe informacje napływające z oddziałów GDDKiA i serwisu Radia Kierowców Polskiego Radia.

Mapa utrudnień powodziowych korzysta również z systemów AutoMapa i Targeo Traffic analizujących na bieżąco sygnały GPS z kilkudziesięciu tysięcy pojazdów. Na tej podstawie wykrywane są nieprzejezdne odcinki, które w informacjach o ruchu drogowym na mapie Targeo są oznaczone kolorem szarym.

"Dzięki pomiarom on-line z dużej liczby pojazdów i wykorzystaniu mobilnych aplikacji w GDDKiA możemy znacząco zwiększyć wiarygodność informacji publikowanych na mapie, skracając jednocześnie czas aktualizacji" - mówi Rafał Mikołajczak, prezes operatora serwisu Targeo.pl.

Punkty utrudnień (takie jak ograniczenia prędkości, czy zamknięte drogi) zostały oznaczone na mapie wraz z dokładnymi danymi opisującymi charakter zdarzenia oraz przewidywany czas usunięcia skutków.

>>>Kliknij w mapę i zobacz gdzie jest tragicznie

p