Na początku marca podczas salonu samochodowego w Genewie zadebiutuje civic hatchback prototype. Producent twierdzi, że samochód zdradza stylizację nadwozia nowego modelu produkcyjnego, który pojawi się w Europie na początku 2017 roku.

Reklama

Wiadomo, że produkcją nowego samochodu zajmie się należąca do Hondy fabryka w Wielkiej Brytanii. Auto będzie eksportowane na rynki globalne, w tym do Stanów Zjednoczonych.

Honda

Clarity Fuel Cell

W Genewie pojawi się również Honda Clarity Fuel Cell - będzie to europejska premiera tego modelu. Producent twierdzi, że jest to pierwszy na świecie produkcyjny, zasilany wodorem sedan, mieszczący pod maską zarówno stos ogniw paliwowych jak i układ napędowy.

Honda uzyskała w tym modelu najlepszy zasięg wśród istniejących samochodów na ogniwa paliwowe. Na pełnym zbiorniku wodoru auto jest w stanie pokonać ponad 700 km. Ponadto, Konstruktorzy podkreślają, że wnętrze gwarantuje miejsce dla pięciu osób, co było do tej pory niespotykane w sedanach z ogniwami paliwowymi.

Honda

Honda NSX

Po ogłoszeniu rozpoczęcia sprzedaży modelu NSX w Stanach Zjednoczonych Honda informuje, iż pierwsze dostawy tego auta w Europie będą realizowane w 2016 roku. Hybrydowy supersamochód został wyposażony w nowy, umieszczony centralnie silnik DOHC V6 z układem podwójnego turbodoładowania, a za przeniesienie mocy odpowiada specjalnie opracowana, dziewięciobiegowa przekładnia DCT.

Honda

Jazz "keenlight" concept

Honda zademonstruje również nową wersję koncepcyjną modelu jazz. Nowy prototyp keenlight przedstawia przykładowe możliwości indywidualizacji tego auta z wykorzystaniem elementów dekoracyjnych nadwozia, specjalnych naklejek oraz specjalnego koloru nazwanego 'keenlight".

CRF1000L Africa Twin

Japończycy twierdzą, że nowa honda CRF1000L Africa Twin została doskonale przystosowana do spełnienia założenia „dojechać wszędzie”. Jej atuty to mocny dwucylindrowy silnik rzędowy oraz lekkie i zwrotne podwozie.

Reklama