Nowe infiniti Q50 walczy o serca kierowców z BMW serii 3, audi A4 i mercedesem klasy C. Ta zabawa tak spodobała się Japończykom, że teraz rzucają granat zaczepny w stronę BMW serii 1, audi A3 oraz mercedesa - oto infiniti Q30 Concept, który zadebiutuje 10 września w czasie salonu samochodowego we Frankfurcie.

Reklama

Pierwszy rysunek zapowiada całkiem fajne auto. Styliści twierdzą, że nowy prototyp zwiastuje stylistykę kompaktowego samochodu Infiniti.

- Q30 Concept jest smukły, elegancki i uwodzicielski - powiedział Alfonso Albaisa, dyrektor do spraw wzornictwa Infiniti. - Przy jego projektowaniu inspirowaliśmy się szybkimi zwierzętami z grupy wielkich kotów, takimi jak na przykład gepardy, które są wyjątkowo smukłe i poruszają się z przysłowiową kocią zwinnością. Obserwowane w ruchu, zdają się płynąć. Taką muskularność chcieliśmy osiągnąć w naszym Q30 Concept.

Możliwości? Wiadomo, że nowy, luksusowy kompakt japońskiej marki będzie pierwszym modelem, konsultowanym od samego początku z Sebastianem Vettelem, dyrektorem do spraw osiągów Infiniti.