Teraz producent ogłosił, że w fabryce w Kolonii ruszyła produkcja nowej generacji fiesty. Nowej?

Reklama

Jak kto woli - niech będzie nowej bo znana już bryła została oszlifowana odrobinę inaczej - szczególnie z przodu. Trapezoidalny grill przypomina pysk wściekłej ryby. Nowe ostro wcinające się w bryłę pojazdu reflektory są uzbrojone w diodowe światła do jazdy dziennej.

Ford

W fieście po modernizacji można mieć system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach Active City Stop.

Jak zapewniają inżynierowie Forda fiesta, jako pierwszy na rynku europejskim model z tego segmentu, będzie dostępny z systemem programowalnego kluczyka MyKey. To gadżet, który pozwala rodzicom na kontrolę nad stylem jazdy ich pociech.

Rozwiązanie pozwala na ustalenie limitu prędkości oraz głośności zestawu audio, posiada funkcję całkowitego wyciszenia głośników zestawu do czasu zapięcia pasów bezpieczeństwa oraz zapobiega wyłączaniu przez osobę prowadzącą pojazd systemów bezpieczeństwa i układów wspomagających kierowcę.

Silnik 1.0 EcoBoost, który w 2012 roku otrzymał tytuł "International Engine of the Year", ma zapewniać najniższe zużycie paliwa w tej klasie. Jak zapewniają inżynierowie fiesta w wersji ECOnetic Technology napędzanej wysokoprężną jednostką 1.6 DuratorqTDCi Ford Fiesta emituje 87 gram CO2 na kilometr.

http://www.youtube.com/watch?v=1iRQoXoMFQw

- Nowego forda fiesta można zamówić w siedmiu różnych wariantach napędowych - zarówno wysokoprężnych jak i benzynowych – które gwarantują oszczędność paliwa oraz wartości poniżej 100 gram CO2 na kilometr - wyjaśnia Roelant de Waard wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i obsługi serwisowej, Ford of Europe.

Nowe wcielenie fiesty wyposażono również w aktywowany głosem samochodowy system komunikacji SYNC, system Active City Stop zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach oraz funkcję SYNC Emergency Assistance, która w razie wypadku nawiązuje bezpośrednią łączność z operatorami lokalnych służb ratowniczych.

Od debiutu w 1976 roku Ford sprzedał na świecie ponad 15 milionów egzemplarzy fiesty, z czego ponad 235 tys. znalazło chętnych w Europie w trzech pierwszych kwartałach 2012 roku. Co oznacza, że fiesta jest najlepiej sprzedającym się małym samochodem w tym regionie. Nowy ford fiesta w Polsce zadebiutuje na początku 2013 roku. Cena? Głęboko ukryta w sejfach producenta.