Światową premierę w Genewie zaliczy hybrdowy yaris o którym już pisaliśmy.

Reklama

>>>Już w marcu! Debiutuje nowa wersja toyoty yaris

Pierwszy raz Toyota odsłoni prototypowy model FT-Bh. Konstruktorzy uchylają rąbka tajemnicy i mówią, że - tu cytat - "to lekki, hybrydowy pojazd koncepcyjny, zaprojektowany by wyznaczyć nowe standardy niskiego zużycie paliwa i emisji, przy atrakcyjnej cenie zakupu w momencie debiutu rynkowego."

Odgrzaną nowością jest debiutująca w Europie sportowa toyota GT 86 w wersji produkcyjnej. Auto zostanie wprowadzona na rynek latem 2012 r. Pod karoserią auto kryje silnik typu boxer o mocy 200 KM i napę na tylną oś z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu (szpera).

Inne
Reklama

Japończycy przywiozą też ze sobą trzy inne prototypy pokazywane już wcześniej. Toyota NS4 jest kolejną generacją samochodu hybrydowego typu Plug In. FCV-R to zwiastun masowo produkowanego samochodu wodorowego - zapowiada sedana z ogniwami paliwowymi, który ma pojawić się w 2015 roku.

Inne

Wreszcie toyota fun vii. Co w nim niezwykłego? Po pobraniu specjalnej aplikacji na smartfona i po połączeniu się z komputerem fun vii można dowolnie zmieniać kolor nadwozia tego prototypu. Cała karoseria może służyć jako wielki wyświetlacz np. reklam.

Inne