Unia dopięła swego. Teraz w Polsce będzie bezpieczniej?

Klamka zapadła! Sejm przegłosował zmiany, które bez wyjątku dotyczą wszystkich użytkowników czterech kółek. Dzięki tym zapisom drogi mają być bezpieczniejsze.

wróć do artykułu
  • ~Syn Wójta
    (2012-03-02 15:09)
    Ciekawe jak ma się podniesienie dozwolonej prędkości o de facto 20km/h przez Premiera do bezpieczeństwa na drogach.
  • ~Kielczanin
    (2012-03-02 15:45)
    Audytorzy znowu będą mieli robotę. Wydatki na drogi transeuropejskie zwiększą się znacznie, więc nie wątpię, że poprawi się również jakość tych dróg bezpieczeństwo.
    Kosztem dróg pozostałych, po których jeżdżą tubylcy z Kraju Nadwiślańskiego. Ale co oni kogo obchodzą.
  • ~ff xxcx
    (2012-03-02 16:14)
    Ale o co chodzi w tym artykule? Kompletnie ogłupiałem.
    jest wiele prostych sposobów na poprawę bezpieczeństwa np.

    1. Przemalować drogi krajowe z 2x1 pas + szerokie pobocze, na 2+1. Ze zmianą co kilka km. W ten sposób będzie można zawsze bezpiecznie wyprzedzić i nie będzie spychania na pobocza.
    2. Światła na skrzyżowaniach ustawić tak, by skręcający w prawo na zielonym świetle nie musiał zygzakować pomiędzy pieszymi... W ten sposób na zielonym skręcają dwa auta, a reszta tworzy korek. To samo dotyczy skrętu w lewo.
    Konfiguracja świateł powinna być taka by jak się ma zielone, to jechać w ciemno, a nie . Masz zielone, ale... ale uważaj.
  • ~xilon
    (2012-03-02 17:10)
    Gorzej sie nie dalo tego napisac. Nic w tym artykule nie ejst jasne. W kazdym razie ta nowela wydluzy tylko czas budowy drog.
  • ~asia
    (2012-03-02 17:43)
    Unia nam coś dobrego zrobi. Tak, Komedie.
  • ~Bardzociekawy
    (2012-03-02 17:52)
    A ile audytów było w zakładach spożywczych stosujących sól odpadową z zakładów chemicznych? Drogom też audyty pomogą?
  • ~koko
    (2012-03-02 18:14)
    "Dzięki tym zapisom drogi mają być bezpieczniejsze. " A ja dzięki temu komentarzowi dostanę większą pensję.
  • ~gosc
    (2012-03-02 19:10)
    Unia sie sypie i to jest narazie jedyna prawda.
  • ~kierowca bombowca
    (2012-03-03 05:10)
    Grabarczyk a teraz Nowak będzie łatał dziury w jezdni transeuropejskiej, dobre !!!
    A kto będzie łatał dziury w drogach gminnych, powiatowych i krajowych wyborcy PO ? łobrzydliwe paskudy , tfuuuu sk !
  • ~Gość
    (2012-03-03 10:09)
    Bardzo ciekawe, w polsce bezpieczniej dzięki przepisom. To nie drogi są winne tylko polscy kierowcy, którzy nie potrafią normalnie i bez "sety" jeździć samochodami.
  • ~Polak z Norwegii
    (2012-03-03 16:20)
    Dwa razy w roku odwiedzam rodzine w Ojczyznie prywatnym samochodm i za kazdym razem mam wrazenie, ze jestem w KacaPOwie.
    Polacy niezle juz POdziczeni tym okresem "rzadow"-PO, ze ma sie wyrazne wrazenie ( NIE tylko na ulicach ), ze zachowuja sie INSTYNKTOWNIE jak KACAPY. Ot, taka kULTURA Wschodu.