Nowe ceny paliw na stacjach od 18 kwietnia. Będziesz zdziwiony

Jakie ceny benzyny 95, diesla i LPG powitają kierowców na stacjach paliw? Odpowiedzi niesie najnowszy raport analityków rynku.

– Rynek stacji paliw nie przejął się eskalacją konfliktu na Bliskim Wschodzie, gdzie Iran dokonał ataku na Izrael, i w tym tygodniu po trwających ponad miesiąc podwyżkach spadły ceny benzyny – ogłaszają analitycy e-petrol.pl. Oto szczegóły zmian w kosztach tankowania…

Reklama

Coś dziwnego dzieje się z cenami paliw. Ile kosztuje benzyna 95 i diesel?

Benzyna 95 potanieje o 2 grosze i powinna kosztować na poziomie 6,62 zł. Zdaniem ekspertów rabat może mieć związek z ostatnimi obniżkami cen w sprzedaży hurtowej. Kierowcy samochodów z silnikiem Diesla od miesiąca zatankują olej napędowy za 6,69 zł/l. Gaz LPG także tanieje o 2 grosze do ceny 2,85 zł/l.

Ceny benzyny, diesla i LPG od 18 kwietnia 2023 - tabela

Paliwo Cena Zmiana
Benzyna 95 6,26 zł/l taniej 0 2 grosze
Olej napędowy czyli diesel 6,69 zł/l bez zmian
Gaz LPG 2,85 zł/l taniej o 2 grosze

Benzyna najdroższe w dwóch województwach, zestawienie cen

Benzyna 95 i diesel są obecnie najtańsze na Śląsku – litr kosztuje odpowiednio 6,53 zł i 6,59 zł. Identyczna cena oleju napędowego obowiązuje też na Warmii i Mazurach. Gaz LPG z ceną 2,73 zł/l jest najtańszy w województwie łódzkim.

Za to kierowcy na Podlasiu i Mazowszu nie mają powodów do radości – tu benzyna 95 jest najdroższa w kraju i kosztuje średnio 6,75 zł/l. Na Lubelszczyźnie najdroższy jest diesel – tam kierowcy tankują olej napędowy po 6,79 zł/l. Województwo zachodniopomorskie wyróżnia się najwyższymi cenami gazu LPG – za litr trzeba zapłacić 2,95 zł.

Tankowanie benzyny na stacji paliw / Tomasz Sewastianowicz