Ceny paliw w nadchodzącym tygodniu jak nigdy do tej pory wpiszą się w smutny klimat Wszystkich Świętych. – Strach tankować, na stacjach kolejne podwyżki – alarmują analitycy e-petrol i wskazują, że wyjazdy na groby bliskich będą znacznie droższe niż przed rokiem.

Reklama

– Na coraz większej liczbie stacji obowiązujące ceny paliw podstawowych mogą przekroczyć barierę 6 zł za litr zapowiadają eksperci. A to kiepskie wieści dla kierowców planujących dalsze wyjazdy na przełomie października i listopada.

Benzyna 95 i LPG droższe na Wszystkich Świętych

Benzyna 95 ich zdaniem będzie kosztować w przedziale 5,94-6,10 zł za litr. Także drożej może być oferowany diesel, który właściciele stacji paliw mogą sprzedawać w cenie 5,96-6,12 zł/l.

Zmiana cen może być też udziałem autogazu, to alternatywne wobec benzyny paliwo może podrożeć w przyszłym tygodniu. Analitycy e-petrol.pl wskazują, że średnia cena LPG powinna kształtować się między 3,15 a 3,23 zł za litr.

Benzyna 96 za ponad 6 zł za litr - to już się dzieje w Łomży

Tyle prognozy. W realu ceny już przekroczyły magiczną granicę 6 zł i to za benzynę 95 i diesla. Przejazd przez Łomżę i widok cen na pylonach stacji paliw potrafi napędzić stracha. Stacja BP na wjeździe od Warszawy:

  • benzyna 95 kosztuje 6,02 zł za litr,
  • diesel – 6,09 zł/litr,
  • gaz LPG – 3,26 zł/litr.
Ceny paliw w Łomży - 23 października 2021 rok / Tomasz Sewastianowicz

Kilkaset metrów dalej stacja Circle K. Sznur samochodów większy do sąsiedniego McDonalda niż do dystrybutorów paliwa. Tu także króluje szóstka przed przecinkiem:

  • benzyna 95 to 6,02 zł za litr,
  • olej napędowy kosztuje 6,07 zł/litr,
  • kierowcy samochodów z instalacją LPG za litr gazu muszą tam płacić 3,23 zł.
Ceny paliw w Łomży - 23 października 2021 rok / Tomasz Sewastianowicz
Ceny paliw w Łomży - 23 października 2021 rok / Tomasz Sewastianowicz