Statoil zwija interes i po 24 latach znika z Polski. Wszystkie stacje norweskiego giganta zmienią w najbliższych miesiącach nazwę na Circle K.

Reklama

- Nowa, globalna marka Circle K widoczna jest już w Norwegii, Szwecji i w Danii. W tych krajach proces zmiany marki został już prawie zakończony. Teraz przyszła kolej na Polskę oraz kraje bałtyckie Litwę, Łotwę i Estonię. Proces zmiany marki w Polsce potrwa około roku - powiedział Mirosław Caputa, dyrektor ds. komunikacji i marketingu w Circle K Polska.

Przypominamy, że Statoli sprzedał swoje stacje benzynowe w Polsce, Norwegii, Rosji i krajach nadbałtyckich kanadyjskiej spółce Alimentation Couche-Tard (ACT). A kwota transakcji wyniosła 2,8 mld dolarów. Decyzję o sprzedaży kontrolowany przez norweski rząd koncern podjął jeszcze w 2012 roku.

Proces zmiany ze Statoil na Circle K rozpocznie się oficjalnie 11 maja w Warszawie i obejmie kolejno wszystkie stacje paliw w stolicy. Tym samym paliwowy gigant z Norwegii postawi ostatni krok w procesie opuszczania polskiego rynku. Stacja paliw przy ul. Sosnkowskiego 18 w Opolu została wybrana jako stacja pilotażowa i działa już pod marką Circle K.

Media

Alimentation Couche-Tard prowadzi blisko 15 tys. stacji paliw i sklepów typu convenience przy stacjach oraz zatrudnia ponad 100 tys. pracowników na całym świecie. Jednak trzon biznesu znajduje się w USA i Kanadzie.

Circle K to największa marka firmy Couche-Tard. Logo Widnieje dziś na tysiącach sklepów i stacji paliw w 14 krajach na świecie i jest najlepiej pozycjonowaną marką grupy ACT.
Statoil w Polsce działa od 1992 roku, a pierwsza stacja została otwarta w 1993 roku w Zakroczymiu. Do dziś pod tym szyldem działa ponad 350 obiektów w około 200 miastach.