Grupa Lotos podwyższyła we wtorek ceny hurtowe paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 18 zł na tysiąc litrów podrożała benzyna bezołowiowa 95 i 95AL, a o 19 zł na tysiąc litrów wzrosła cena benzyny bezołowiowej 98.

Reklama

Z kolei o 4 zł na tysiąc litrów podwyższono cenę oleju napędowego Eurodiesel, a o 3 zł na tysiąc litrów podrożał olej napędowy do celów opałowych Lotos Red.

Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.

Także PKN Orlen podnosi od wtorku hurtowe ceny benzyny o 19 zł, a oleju napędowego o 4 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

O korekcie cen detalicznych zdecydują ostatecznie właściciele stacji paliw - w przypadku benzyny może to być wzrost o 2 gr na litrze.

Od wtorku hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 678 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 748 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 530 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 710 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to 42. podwyżka cen benzyny i 40. podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna taniała tam 21, a olej napędowy 18 razy.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 wzrasta o 4 zł i wynosi 4 tys. 480 zł za tysiąc litrów.