PKN Orlen podnosi od czwartku hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 6 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 9 zł i oleju napędowego o 7 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Reklama

O korekcie cen detalicznych zdecydują ostatecznie właściciele stacji paliw.

Od czwartku hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 695 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 764 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 505 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 685 zł za tysiąc litrów.

W tym roku jest to 44. podwyżka cen benzyny i 41. podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna taniała tam 21, a olej napędowy 19 razy.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 wzrasta o 7 zł i wynosi 4 tys. 455 zł za tysiąc litrów.

Grupa Lotos także podwyższyła w czwartek ceny hurtowe paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 5 zł na tysiąc litrów podrożały benzyny bezołowiowe 95 i 95AL, a o 7 zł wzrosła cena tysiąca litrów benzyny bezołowiowej 98.

Także o 7 zł na tysiąc litrów podwyższono cenę oleju napędowego Eurodiesel, a o 9 zł na tysiąc litrów podrożał olej napędowy do celów opałowych Lotos Red. Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.