Popularność LPG rozkręca się. Opłacalność instalacji gazowej dostrzegają nie tylko kierowcy, ale też dilerzy i importerzy aut, którzy przerabiają na gaz swoje samochody, jeszcze zanim wyjadą one z salonu. Robią już tak m.in.: Skoda, Dacia, Peugeot, Opel czy Chevrolet. Niedawno dołączył do nich hiszpański.

Reklama

Teraz na wprowadzenie do oferty aut instalacją LPG zdecydował się polski oddział Mitsubishi Motors.

Montaż instalacji gazowych jest możliwy wyłącznie w modelach colt i lancer, które są fabrycznie przystosowane do takiej modyfikacji, czyli w 3-drzwiowym i 5-drzwiowym colcie 1.3 inform, oraz lancerach sedan i sportback 1.8 Invite.

Cena auta z 4-cylindrowym zestawem instalacji gazowej BRC SEQUENT 24.11, wyposażonego w zestaw 4 wtryskiwaczy BRC oraz zbiornik toroidalny jest wyższa o 1900 zł.

Kiedy nastąpi zwrot kosztu instalacji LPG?

Z symulacji przeprowadzonej przez analityków Mitsubishi wynika, że (uwzględniając średnie wartości zużycia benzyny oraz LPG) koszt instalacji gazowej zamortyzuje się po przejechaniu ok. 10 000 km. Czyli w przypadku przeciętnego polskiego kierowcy - w ciągu roku.

Inne

Co z gwarancją?

Gwarancja na instalację LPG wynosi 3 lata pod warunkiem wykonywania regularnych przeglądów (co 15 000 km) w punktach serwisowych firmy Czakram na terenie całej Polski. Wszelkie regulacje, przeglądy okresowe oraz ewentualne naprawy zakupionej instalacji gazowej marki BRC muszą być dokonywane w placówkach wskazanych przez Czekram.