W piątek 15 lipca 2011 roku najlepsi na zawodnicy freestyle motocross pokażą swoje umiejętności przed 25 tysięcznym tłumem fanów na Plaza de Toros de las Ventas w Madrycie. Lokalny bohater Dany Torres zaprezentuje nowe triki.

Reklama

To już dziesięć lat od pierwszych zawodów Red Bull X-Fighters. Wszystko zaczęło się w 2001 roku w Walencji, w ciągu ostatniej dekady najlepsi freestylerzy rywalizowali na hiszpańskiej ziemi aż 12 razy, a zawody Red Bull X-Fighters urosły do rangi najważniejszych zawodów FMX na świecie.

"Arena walk byków jest niezwykłym miejscem. Dodajesz gazu, pokonując tunel, i wyjeżdżasz na wypełniony po brzegi stadion, a przed tobą stoją monumentalne kickery" - powiedział wyraźnie zadowolony Dany Torres, który wrócił do formy po ostatniej kontuzji przed zawodami w Rzymie. Jego największym rywalem będzie zeszłoroczny zwycięzca z Madrytu - Robbie Maddison.

"Zawody w Madrycie po prostu trzeba wygrać, jeśli chce się być uważanym za jednego z najlepszych riderów FMX świata Nie ważne czy nazywasz się Mike Mad Jones, Travis Pastrana czy Edgar ET Torronteras! Oni wszyscy wygrali w Madrycie" - dodaje Torres, który liczy na drugie zwycięstwo na rodzinnej ziemi. Maddison i Torres zgodnie stwierdzili: "Ta arena ma w sobie wszystko, co najlepsze."

W klasyfikacji generalnej Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2011 prowadzi Nate Adams (USA)po zajęciu trzeciego miejsca w Dubaju oraz dwóch zwycięstwach z rzędu w Brasilii (BRA) i Rzymie (ITA). Andre Villa jest 40 punktów za Amerykaninem i z pewnością postara się nadrobić stratę w Madrycie, Poznaniu (6 sierpnia) oraz Sydney (17 września).

6 sierpnia polscy fani FMX będą mogli kibicować swoim ulubionym riderom na Stadionie Miejskim w Poznaniu.

Transmisję na żywo z Red Bull X-Fighters w Madrycie można oglądać na antenie Orange Sport TV.