Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Tragedia na niemieckiej autostradzie. Polski autokar zmiażdżył mikrobus

19 lipca 2014, 11:55
Około godziny 2 w nocy piętrowy autobus polskiego przewoźnika, którym podróżowało ponad 60 osób, najechał na tył ukraińskiego autobusu...
Około godziny 2 w nocy piętrowy autobus polskiego przewoźnika, którym podróżowało ponad 60 osób, najechał na tył ukraińskiego autobusu... / PAP/EPA / MATTHIAS HIEKEL
Co najmniej 40 rannych i 9 ofiar śmiertelnych - to bilans nocnego wypadku na autostradzie niedaleko Drezna w Niemczech. Zderzyły się tam autobusy z Polski i Ukrainy, a także polski mikrobus.
Reklama
Reklama
Tematy:
Polacy wypadek zderzenie mikrobus autobus Niemcy autostrada

Powiązane

Reklama

Komentarze(27)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • J.Anielcia
    2014-07-20 01:01:25
    to na pewno wina Putina i Tuska i PO!
    0
  • hej
    2014-07-19 15:57:56
    Czy ukrainski autokar był dobrze oświetlony z tyłu? A może po po prostu miał brudne światła.
    0
  • hehe
    2014-07-19 14:42:58
    POlacy - to ewropejczycy pelnom gembom!
    0
  • trochę prawdy o PL
    2014-07-19 14:06:57
    Polacy nie potrafią grać w piłkę nożną, Polacy nie potrafią jeździć.
    0
  • gugcia
    2014-07-19 12:36:44
    ogromnie wspolczuje rodzinom ofiar oraz rannym.Sindbad jezdzi b.dobrze,ma 2 kierowcow,dobre autokary,sam jezdzilem z nimi wiele razy.Coz,chwilowe zmeczenie kierowcy,2 w nocy to dla czlowieka zla pora,szczegolnie gdy juz sie jet zmeczonym jazda po Polsce.Gdy jade do znajomych w zachodniej RFN,sama granica z Belgia,1250 km z Krakowa,to zawsze spie w Boleslawcu,40 zl za nocleg,nie majatek,a czlowiek zupelnie inaczej reaguje z rana,wyspany,po sniadaniu w Polsce,ma sie te 800 km do przejechania ale z innymi silami,jezdze tak juz 32 lata,co rok,wiem o czym mowie.W Sinbadzie jest 2 kierowcow,niby jest OK ale jednak czlowiek nie jest z zelaza i w srodku nocy moze na sekunde przysnac,powinny byc jakies systemy z przodu,jak te sensory cofania,ktore by spowalnialy pojazd i budzily kierujacego,to jest chyba technicznie wykonalne,to byloby szczegolnie w takich autkarach jezdzacych regularnie w nocy,bardzo dobre urzadzenie.A poza tym,odleglosc,szybkosc,to jest wazne.Mam slabe auto,Fabia na gaz,jade ok.130 kmh po autostradzie,nie tak wolno,a masa TIRow i autokarow na mnie mruga lub dojezdza mi na tylny zderzak,nie rozumieja,ze niektore auta sa po prostu slabe,a 130 kmh to powinno byc dla kazdego pojazdu OK,w sumie w POlsce jest 140 kmh na autostradzie,prawda?
    0
  • ed
    2014-07-19 13:55:57
    ukraiński ?
    Polski ?

    Zdecydujcie się redaktorki
    rodzinom współczuję serdecznie
    0
  • seryjny
    2014-07-19 13:42:02
    niech zyje przyjazń tryzubów i benederowców polski takie spotkania koncza sie tragicznie jak bender z bendera to wina poroszenki =tusk poznacie ich po owocach śmierć faszystom kijowskim mordercom donbasu
    0
  • enej
    2014-07-19 14:09:07
    Niech żyje przyjaźń Tuska i Putina `seryjny m13,42
    0
  • grzybowski
    2014-07-19 14:25:06
    nie wydawajmy przedwczesynch wyrokow -znam ta linie autobusowa, jest profesjonalna,wysoki standart podrozy, tania. Korzystam czesto z mikrobusow, jada bardzo szybko, ale jest to wlasnie zaleta tych przewoznikow,kazdy chce dojechac szybko i miec swiety spokoj. Uwazam, ze polskie linie przewoznicze w kierunku niemiec sa na najwyzszym poziomie kultury i obslugi kienta.
    0
  • radek
    2014-07-19 14:57:18
    zamach terrorystyczny tuska na ukraincow
    0
  • POL
    2014-07-19 16:17:01
    putin i tusk to nadali ICH WINA?, WSPÓŁCZUCIE DLA RODZIN
    0
  • Antek policmajster
    2014-07-19 16:47:37
    Tu nie ma wątpliwości, że w tym brał udział Putin. Według polskich politykow i dziennikarzy, Putin może wszystko. Wszystkie dane świadczą o winie Putina. Pojazd z Polski i Ukrainy, autostrada niemiecka. Brakuje na razie tylko sztucznej mgły , ale i to się znajdzie. To tylko kwestia czasu. Pozostaje zagadką jeszcze ewentualny udział w tym Merkel.
    0
  • Bartek
    2014-07-19 18:28:22
    Co tu ma do rzeczy narodowość osób biorących udział w wypadku?

    Tak przyzwyczailiście się,że plują na was,żeby zabrać wszystko,że plujecie sami na siebie niewolnicy Eurosajuza.
    0
  • Thomas aus Nurnberg ja znam polokow
    2014-07-19 21:05:22
    No czemu te poloki jadom do rejchu? sprzontac doopy niemieckie? po co siem tak hanbiom te poloki??
    0
  • fryc
    2014-07-19 21:23:20
    buk tak hciau miau o co chodzi to boga robota klehy musza zarobić na ciemnocie barany sa po to zeby zstrzyc
    0
  • Janka aus Aachen
    2014-07-19 21:59:33
    Polski badziew i dziadostwo. Chęć dorobienia się natychmiast, w jeden sezon. Polskie buraki, bydlaki, mordercy z Sindbada z Oppeln niemiaszki pi.. rdolone
    0
  • maniek
    2014-07-19 22:00:33
    niestety najwiecej wypadkow zdarza sie przy wspanialej pogodzie, bo wtedy czujnosc jest uspiona
    0
  • marcelek
    2014-07-19 22:03:48
    pewnie za kierownicą siedział jeszcze jeden debil polak- katolik, takich widzę na mojej wiejskiej drodze w tzw. terenie zabudowanym bez liku, gnają bez opamiętania, kretyni!
    0
  • tailly zawodowiec
    2014-07-19 22:38:30
    uwazam ze przyczyna wypadku bylo gwaltowne i nieuzasadnione hamowanie autobusu ukrainiskiego. To nie autobus zmiazdzyl mikrobus ale mikrobus rabanl z wielka predkoscia w autobus,, ktory na wskutek bledu ukrainca gwatownie wjechal na pas ruch z przeciwka.
    0
  • wanda@
    2014-07-20 04:45:44
    Jak czytam te komentarze ,to oczom nie wierze.Wierze jednak ,ze inne nacje maja racje nie szanujac polakow ,bo jak ich szanowac jak sami sie szmaca.Polacy przyjrzyjcie sie swoim wypowiedziom.A tak swoja droga ,to moze to nie sa prawdziwi Polacy ,tylko powojenne najduchy,bo prawdziwych I honorowych to w wiekszosci wytlukli,zostaly powojenne pomioty ,ktore nie maja szacunku dla Polski I polakow.Kupi ich kazdy kto da wiecej.Ja cenie kazdego ,kto uczciwie zarabia na chle,nie wazne co robi I gdzie pracuje.
    0
  • WARNING! WARNING!! WARNING!!!
    2014-07-20 05:36:36
    DO NOT TAILGATE!!!

    Do not tailgate!!!

    DO NOT TAILGATE!!!

    Do not tailgate!!!

    DO NOT TAILGATE!!!

    Do not tailgate!!!

    ESPECIALLY AFTER DARK!!!

    AND ESPECIALLY, WHEN YOU DO HAVE PEOPLE ON BOARD!
    0
  • American
    2014-07-20 05:45:10
    Poles are farking idiots. Hitlter should have done the business with you dirty kunts.
    0
  • American
    2014-07-20 06:58:43
    Return Danzig back to Germany you polish thieving subhumans !!
    0
  • polska szkoła jazdy?
    2014-07-20 08:28:20
    znowu jakiś niedouk - powstaniec siadł za kierownicę i jak zwykle jest wiele ofiar. Chciał uczcić "godzinę W"?
    0
  • grabie1
    2014-07-20 08:50:11
    Prosze o dokladne przebadanie czasu jazdy wszystkich kierowcow firmy sinbad ,oni siedza za kierownica w tym samem dniu w ruznych autobusach.Winnych szukac gurnej etarzy tej firmy.
    0
  • WARNING! WARNING!! WARNING!!!
    2014-07-20 16:37:15
    DO NOT TAILGATE!!!

    Do not tailgate!!!

    DO NOT TAILGATE!!!

    Do not tailgate!!!

    DO NOT TAILGATE!!!

    Do not tailgate!!!

    ESPECIALLY AFTER DARK!!!

    AND ESPECIALLY, WHEN YOU DO HAVE PEOPLE ON BOARD!
    0
  • Palec boży
    2014-07-21 03:45:26
    Szatan zawsze stał po stronie niemiec i ten wypadek to jego dzieło! Noc, otumanil kierowcę a kierowcy przed nim nakazał nagle hamować. Tak sprawnie to wymierzył żeby polski autobus wjechał w dodatku na inny polski bus! Polacy musza się wziąć w karby bo ten OHYDNY SKU*WYSYN już liczy dni kiedy zostanie mu zabrana jego MOC i będzie siedział pod buda na lancuchu u innego wrogiego mu diabła i wszystko co zrobił innym zrobia i jemu! On wie to i szaleje i Polakom może uprzykrzyć zycie! W tej chwili już działa przeciwko nim w Afganistanie napedzajac na nich i Talibow i ludność! Polacy w Afganistanie musza zwiekszyc czujność! Szatan już dogorywa a jego dawna "misja" jest juz przejeta przez inne ciemne moce - Polakom neutralne. Za każdy niedozwolony jego wyczyn ARMIA BOGA która ma władze nad nim, ciacha go najbrutalniej promieniami tnac go bardzo boleśnie na kawałki odzielajac je od siebie! Umeczony i Upokorzony kiedy w końcu przestają, rzuca się jak krokodyl na wszystko co ma wokół a najbardziej nie lubi swiatła! Jest to taki zapeziały sku... ze obojętnie ile by mu wpie... bólu i traumy i tak jak krokodyl rzuca sie na wszystkich wokół i msci się za swoje upokorzenie. Wczoraj np. na pare godzin pozbawili go mocy. Dach runal na niego! Kiedy znow mu ja dali natychmiast jak Wiesio 13 znow był w ataku! Polacy musza pamietac żeby się modlić! Oni po prostu albo olewają to, albo nie pamiętają! W kazdym razie nawet jak cos im się przytrafi, najważniejszym jest to ze wroca tu z powrotem jak już będzie spokojne bez wrogow albo pojda do nowego pięknego swiata czego nie można powiedzieć o innych!
    0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama