12 grudnia zamkną tunel na zakopiance

Tunel na zakopiance to część drogi ekspresowej S7, która równocześnie wchodzi w skład Transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Przepisy, dotyczące bezpieczeństwa tuneli na tego rodzaju trasach, nakładają na GDDKiA obowiązek przeprowadzenia co roku ćwiczeń dla personelu tunelu i służb ratunkowych.

Reklama

Tak też będzie we wtorek 12 grudnia. GDDKiA informuje, że tunel na zakopiance będzie zamknięty dla kierowców od godz. 10.00 do 14.00.

GDDKiA sprawdzi działanie systemów ratowniczych tunelu

W ćwiczeniach wezmą udział strażacy, medycy i policjanci oraz pracownicy Centrum Zarządzania Tunelem, Wydziału Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i Centrum Powiadamiania Ratunkowego. GDDKiA sprawdzi w tym czasie funkcjonowanie systemów ratowniczych tunelu i przećwiczy koordynację działań różnych służb.

Reklama
Tunel Zakopianki - droga S7 / GDDKiA / materiały prasowe

Zamknięty tunel na zakopiance, oto objazdy dla kierowców

Tunel pod Luboniem Małym będzie zamknięty przez cztery godziny. W tym czasie kierowcy będą korzystać z objazdów.

Jadący w kierunku Rabki na węźle Lubień zjadą na drogę wojewódzką nr 968 prowadzącą do Mszany Dolnej. W Mszanie skręcą prawo, na drogę krajową nr 28, którą dojadą do węzła Skomielna Biała i trasy S7.

Samochody jadące w kierunku Krakowa na węźle Skomielna Biała zjadą na DK28 w kierunku Mszany Dolnej, a następnie skręcą w lewo na DW968, którą dojadą do węzła Lubień.

Tunel Zakopianki - droga S7 / GDDKiA / materiały prasowe