Regionalne władze Polskiego Stronnictwa Ludowego potwierdziły, że jedną z ofiar (pasażer auta osobowego) jest 36-letni działacz tej partii, szef struktur ludowców w powiecie łomżyńskim Tomasz Jakacki. Prezes PSL w Podlaskiem, poseł Stefan Krajewski powiedział PAP, że dobrze znał zmarłego i współpracował z nim; złożył też kondolencje jego bliskim.

Reklama

Wypadek na S8

Do wypadku doszło na wysokości miejscowości Sikory Pawłowięta (Podlaskie); samochód osobowy marki porsche uderzył w tył jadącej przed nim ciężarówki. Zginęli trzej mężczyźni jadący osobówką, kierowcy tira nic się nie stało.

Okoliczności wypadku bada policja pod nadzorem prokuratora, przez wiele godzin trwały oględziny i zbieranie dowodów na miejscu tragedii. Bliższych danych o ofiarach policja na razie nie podaje, wiadomo że to mężczyźni, a porsche ma tablice rejestracyjne z województwa podlaskiego.

Miejsce śmiertelnego wypadku na wysokości miejscowości Sikory Pawłowięta na drodze S8 Białystok-Warszawa / PAP / Artur Reszko

Policja nie podaje wstępnych ustaleń dotyczących potencjalnych przyczyn wypadku. Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował po południu, że - jak wynika z ustaleń policjantów - mężczyźni jadący porsche nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Wcześniej oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji z Wysokiego Mazowieckiego (wypadek miał miejsce na terenie powiatu wysokomazowieckiego) Anna Zaremba poinformowała PAP, że ofiary miały 28, 35 i 36 lat, to mieszkańcy powiatów: białostockiego i łomżyńskiego.