Dziennik Gazeta Prawana logo

Korki na zakopiance. Trudny powrót z zimowych ferii

22 lutego 2020, 11:15
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Przejście dla pieszych wypadek
<p>Przejście dla pieszych</p>/Shutterstock
Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych w Białce Tatrzańskiej, przywrócono normalny ruch na drodze krajowej nr 49 Nowy Targ – granica państwa w Jurgowie – poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

W wypadku ranne zostały dwie osoby, które trafiły do szpitali w Nowym Targu i Zakopanem.

Jak powiedział PAP rzecznik, na zaparkowany koło drogi samochód z niewiadomych przyczyn wjechał poruszający się drogą krajową inny samochód, doprowadzając do blokady drogi.

W sobotę trwają powroty do domów po feriach. Zimowy wypoczynek kończą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego, którzy dwutygodniową przerwę w nauce mieli jako ostatni w kraju.

Na popularnej zakopiance panuje bardzo duży ruch. Podróż z Zakopanego do Krakowa w sobotę przed południem zajmowała niemal 3 godziny. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Zmiany w przepisach dla kierowców, najświeższe informacje ze świata motoryzacji, premiery, testy najnowszych modeli aut, porady. Od kiedy zakaz samochodów spalinowych? Czy pieszy ma zawsze pierwszeństwo? Gdzie zainstalują nowe fotoradary i kamery odcinkowego pomiaru prędkości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w newsletterze Auto.dziennik.pl.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj