Jednak, jak mówi rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jan Krynicki, wszystkie te odcinki autostrady A4 nie zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu. Będzie on utrzymywany na dwóch pasach w każdym kierunku.

Reklama

Zostaną tam jednak wprowadzone ograniczenia prędkości, więc kierowcy będą się musieli liczyć z dłuższą podróżą.

Przedstawiciele GDDKiA radzą, by przed podróżą sprawdzić, jakie utrudnienia będą występować na trasie. Ci, którzy liczyli na obniżenie opłat za przejazd remontowanymi odcinkami, rozczarują się. Przez cały czas remontu będzie obowiązywał zwykły cennik.

Jan Krynicki argumentuje, że utrzymanie normalnych cen w czasie remontu jest zgodne z prawem. Zaznaczył, że remonty i modernizacje autostrad są finansowane właśnie z pieniędzy pochodzących od kierowców. Remont trzech odcinków ma się zakończyć za mniej więcej pół roku.

Plan remontu autostrady A4

Od 1 czerwca 2015 roku ruszają prace związane z remontem autostrady A4 w woj. opolskim od węzła Przylesie do węzła Prądy (30 km). Remontowana będzie jezdnia w kierunku Katowic. Podobnie, jak podczas remontów autostrady w roku 2013 i 2014, ruch pojazdów będzie przekierowany z dwóch jezdni na jedną i będzie się tam odbywał dwukierunkowo przy ograniczonej prędkości do 80 km/godz. Wyłączane z ruchu odcinki będą miały po około 10-12 km (w 4 etapach).

Remont autostrady A4 w województwie dolnośląskim będzie prowadzony na jezdni południowej (jezdnia w stronę Opola) na odcinku między węzłem Krajków a węzłem Przylesie (granica z województwem opolskim) o długości ponad 26,5 km.

Na terenie województwa śląskiego prowadzone będą prace remontowe na odc. w Rudzie Śląskiej (uskok Halemba) oraz na węzłach: Batory, Bocheńskiego, Witosa. GDDKiA informuje, że obecnie trwa postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy remontu odcinka w Rudzie Śląskiej oraz procedura przygotowawcza do ogłoszenia przetargu na wykonawcę remontu na węzłach. Podpisanie umów z planuje się do końca czerwca.

Województwo małopolskie - podpisano już umowę na wykonanie remontu nawierzchni autostrady A4 na odcinku od wiaduktu w ciągu ul. Kąpielowej w Krakowie do węzła Kraków Wieliczka. Termin realizacji remontu na małopolskim odcinku A4 określono na 170 dni, jednak nawierzchnia zarówno na autostradzie jak i na węzłach ma być wymieniona w ciągu 90 dni.