Nowy raport dotyczący częstych kontroli drogowych powstał na podstawie zgłoszeń kierowców korzystających z darmowej aplikacji Rysiek. Analitycy NaviExpert prześwietlili te miejscowości, które znajdują się w nadmorskich województwach cieszących się popularnością wśród turystów lub przez które turyści jadący na wypoczynek na pewno przejadą. Dodatkowo pod lupę wzięto też ulubione lokalizacje policji na Mazurach i na południu Polski. 

- Z naszych danych zbieranych przez dwa tygodnie lipca tego roku wynika, że kierowcy podróżujący z naszymi aplikacjami służącymi do wzajemnego ostrzegania się przed kontrolami drogowymi najwięcej zgłoszeń o nich wysyłają na autostradzie A1 przed Pruszczem Gdańskim (na wysokości Rusocina), tuż za Nowym Dworem Gdańskim, na drodze numer 6 z Lęborka do Wejherowa przed miejscowością Godętowo, między Rumią a Redą oraz przed Władysławowem. To najpopularniejsze miejscówki służb uprawnionych do wystawiania mandatów za wykroczenia drogowe na północy Polski - tłumaczy Katarzyna Przybylska z NaviExpert. 

Jeśli chodzi o południe kraju najwięcej zgłoszeń pochodzi z okolic Olkusza, z drogi numer 79 między Krzeszowicami a Zabierzowem oraz podkrakowskich Balic. Rekordowa pod kątem zgłoszeń na południu jest też Zakopianka między Głogoczowem a Jawornikami oraz w Myślenicach.

Jednymi z częściej zgłaszanych kontroli są też te z podopolskich Krapkowic na drodze numer 45. Jadąc z kolei w Bieszczady można być niemal pewnym, że kontrolę minie się na wysokości Komorowa oraz między Łańcutem a Przeworskiem. 

Często - choć zdecydowanie rzadziej niż we wskazanych nadmorskich i południowych lokalizacjach można spotkać też kontrole drogowe na Mazurach - w okolicach Nidzicy, przed Olsztynkiem (jadąc z Ostródy), w miejscowości Sorkwity (dojazd do Mrągowa) i Brejdyny (również dojazd do Mrągowa).