Autostrada A1

Reklama

GDDKiA przypomina, że na odcinku Sójki (w. Kutno Północ) - Kotliska (w. Kutno Wschód) pierwsze samochody pojechały w kierunku Gdańska w listopadzie 2012 roku. Część prac umożliwiających oddanie do ruchu tego fragmentu autostrady, wykonał partner konsorcjum-firma Bogl a Krysl, po ogłoszeniu upadłości przez generalnego wykonawcę firmę Poldim.

Do wykonania zostało jednak jeszcze dokończenie węzła Kutno Wschód (A1/DK92), budowa MOP-ów Krzyżanów Wschód i Krzyżanów Zachód, a także drogi dojazdowe i serwisowe oraz wszystkie wiadukty nad autostradą na całym 15-kilometrowym odcinku.

Większość prac prowadzonych jest poza jezdnią. Zwężenie wprowadzane na trasie głównej jest konieczne dla prowadzenia robót (przejazdy sprzętu, dowóz materiałów). Jednak drogowcy poinformowali, że podczas najbliższego długiego weekendu kierowcom będzie udostępniona cała szerokość jezdni, a prace nie będą prowadzone.

Autostrada A2

Do końca czerwca 2014 r., wykonawca firma Bogl a Krysl, ma pozwolenie na prowadzenie robót gwarancyjnych na autostradzie A2 w rejonie węzła Wiskitki.

W związku z tym zmiana organizacji ruchu na czas trwania robót przewiduje naprzemienne zamykanie ok. 2-kilometrowego odcinka jezdni. Do dyspozycji w obu kierunkach kierowcy dostaną drugą jezdnię.

Do 13 lipca 2014 r., wykonawca firma Strabag, ma zakończyć roboty gwarancyjne związane z zabezpieczeniem antykorozyjnym obiektów mostowych biegnących nad trasą główną na odcinku pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Pruszkowem.

W tym przypadku zmiana organizacji ruchu na czas trwania robót przewiduje naprzemienne zamykanie pasów ruchu jednej jezdni w rejonie obiektów mostowych. Wykonawca będzie prowadził prace również w Punkcie Poboru Opłat Pruszków i Stacji Poboru Opłat Grodzisk Mazowiecki.