Przy budowie drugiej linii metra w Warszawie zapadła się ziemia pod nawierzchnią jezdni. Osuwisko ma szerokość około 7 metrów. Doszło do niego w pobliżu skrzyżowania ulic Targowej z Kijowską - powiedziała Edyta Adamus ze stołecznej policji.

Reklama

Dodała, że ewakuowano ludzi z kilku budynków przy ulicy Targowej.

Dziura ma ok. 50 metrów kwadratowych i 3-4 m głębokości. Zapadnięty jest jeden pas jezdni oraz część pasa zieleni pomiędzy jezdniami.

Przed godziną 14.00 na miejsce przyjechała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- O 12.26 dostaliśmy informacje, że na skrzyżowaniu ulic Targowej i Kijowskiej usuwa się ziemia przy budowanym tunelu II linii metra. Nasze działania polegają na zabezpieczaniu miejsca, żeby nikt nie podchodził - powiedział TVN Warszawa Michał Konopka ze straży pożarnej.

Mieszkańcy trzech kamienic przy ulicy Targowej w Warszawie, mogą wrócić już do swoich mieszkań. Zdecydował o tym nadzór budowlany. Wcześniej około 60-ciu osób zostało ewakuowanych z kamienic ze względu na wyrwę, jaka pojawiła się na budowie drugiej linii metra. Po tym zdarzeniu budowniczy podziemnej kolejki zamówili ekspertyzy i czekali na wyniki.

Ulica Targowa od Kijowskiej do Ząbkowskiej została zablokowana. Kierowcy stoją w korku od al. Zielenieckiej. Objazd został wyznaczony ulicą Kępną.