Most Grota-Roweckiego to płaska konstrukcja belkowa, która nie podnosi atrakcyjności Warszawy (w przeciwieństwie np. do efektownych podwieszanych przepraw jak Most Świętokrzyski i Siekierkowski). Jak się dowiedzieliśmy, GDDKiA planuje zabieg wizerunkowy, który ma poprawić postrzeganie tej trudnej inwestycji.

Reklama

Pomysł jest taki, by warszawiacy mogli zaproponować m.in. kolorystykę elementów przeprawy, sposób iluminacji i rozwiązania małej architektury. Zwycięską koncepcję wybierze następnie komisja konkursowa z udziałem projektantów, inżynierów i miejskich urzędników.

Warszawski oddział GDDKiA bada w tej chwili, czy nie ma przeciwwskazań prawnych dla takiego rozwiązania, i czy przeciwwskazań nie zgłosi projektant. Jeśli operację uda się przeprowadzić bez naruszenia praw autorskich, konkurs zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku.

Przebudowa mostu Grota-Roweckiego na trasie S8 w Warszawie właśnie rusza. Ta inwestycja warta prawie 800 mln zł spowoduje utrudnienia, jakich nie było wcześniej w żadnym mieście. Dotyczy najruchliwszej przeprawy przez rzekę w Polsce (ponad 140 tys. pojazdów na dobę), objazdy zostały zaplanowane w promieniu 80 km od Warszawy. Czytaj więcej na forsal.pl >>>