Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa Trasy Toruńskiej. Zapowiedziała to Hanna Gronkiewicz-Waltz po wczorajszej ulewie, która sparaliżowała stolicę.

Reklama

Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała także, że Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przygotowuje przetarg na budowę kolektora "Burakowski-Bis", który zwiększy przepustowość kanalizacji w północnych rejonach Warszawy. Ponadto trwaj prace pryz Kolektorze "W" w dzielnicy Wawer, który również odciąży kanały burzowe.

Inwestycje przynoszą konkretne efekty - powiedziała prezydent i jako przykład podała szybkie odwadnianie ulicy Dźwigowej, która wcześniej była regularnie zalewana podczas opadów deszczu.

Gronkiewicz-Walt przypomniała także, że miasto wciąż zabezpiecza się przed ewentualnymi podtopieniami. Od 2010 roku Warszawa zainwestowała 40 milionów złotych na ochronę przeciwpowodziową.

Na konferencji prasowej, Wojciech Łągiewka z Państwowej Straży Pożarnej dodał, że podczas wczorajszej ulewy służby interweniowały niemal 300 razy. Wielu strażaków wciąż pracuje przy usuwaniu skutków wczorajszych intensywnych opadów deszczu.

Wczoraj deszcz zalał część warszawskiej Trasy Toruńskiej na odcinku przy ulicy Mickiewicza oraz Wisłostradę na całej szerokości jezdni - pod Mostem Gdańskim. W stolicy woda wdarła się na kilka kluczowych arterii miasta. W tych miejscach policja musiała ograniczyć ruch.

Skutki nawałnicy odczuło także warszawskie metro. Zalana została stacja Dworzec Gdański, woda znalazła się również na torach przy stacji Plac Wilsona. Ze względów bezpieczeństwa wyłączono ruch na linii Świętokrzyska - Słodowiec.