Znów stare błędy na nowych drogach. Ma być tanio

Niezrażona fiaskiem polityki najniższej ceny GDDKiA znów chce budować przede wszystkim tanio.

wróć do artykułu
  • ~szyderca
    (2013-01-17 09:51)
    znów ustawka?
  • ~Misio
    (2013-01-17 09:07)
    Donald Tusk uważa, że ON PREMIER jest stanowiskiem odseparowanym i niemającym nic wspólnego z rządem państwa. Jego praca NIE POLEGA na obserwowaniu rzeczywistości, wyciąganiu wniosków, oceny ministrów, wytyczaniu kierunków rozwoju, wymuszaniu zmian prawnych ale POLEGA NA ,,piastowaniu" swojego urzędu, czyli ciągłym wdzięczeniu się w telewizji, prezentowaniu mentalności sprzedawcy, przepraszaniu i dalszym nic nie robieniu. Jednym słowem nasz Premier to leń a do tego kłamca.

    Przykład z naszego Premiera biorą ministrowie i wiceministrowie. Dobrze się prezentować, udawać prawdziwą pracę za to dobrze się prezentować w telewizji.
  • ~gzymsq adwokat prawdy
    (2013-01-17 10:27)
    ano tanio, bo dziadosko :-))))))))) te jelopy w tych komisjach nie maja pojecia, ze to inwestycja na dziesiatki lat i wymagana jest wysoka Jakosc. Ale to pojecie to u nas w cimenocie jakas abstrakcja - gdy wiekszosc decdentow to wsioki, ktorzy jeszcze w ubieglym pokoleniu jezdzili na wolach po glinie. Najweselsze jest to ze zycie i technika sama kara "biznesmenow" za tanioche - po roku rozsypuje sie wszystko. Ale to u nas normalne - nic nie umiemy zalatwic porzadnie, nawet porzednie wydac kase i miec cos z tego.

    Ciekaw za cvo bedziemy budowac jak w 14 skoncza sie srodki unijne.
  • ~Robert Katowice
    (2013-01-17 10:22)
    niestety przypomina mit o moja w komunie wychowana zone - kiedy przychodzi z wypiekami do domu, z torba pelna szmat z discuntu -popatrz jaki zrobilam interes, a ile zaoszczedzilam, a jakie piekne.
    Oczywiscie piekne jak sprzedawca wciska kit, piekne oswietlenie w sklepie -wszystko ppiekne i prawie za darmo. Niestety do pierwszego prania, kupione dziadostwo wyglada jak porozciagana szmata przez psa. Laduje w smieciach - ale to nic slodkiej idiotki nie uczy -idzie dalej i robi dobre "interesy". Kasa ubywa w tempie predkosci swiatla.

    Gdy jej mowie ze jestesmy za biedni, aby kupowac dziadostwo ze lepiej kupic cos drogiego ale co ma fason, trzyma sie choc do nastepnego sezonu - odnosza taki skutek jak rzucanie grochem o sciane.

    Juz nie chodzi o kase, ale poprostu o glupote i nie uczenie sie z bledow przeszklosci - dlatego wnioslem o rozwod - niech se lazi jak penerka za tysiece w miesiacu i rujnuje innego.

    Tak, tak Kasiu to do Ciebie ciemniaczko.
  • ~adam
    (2013-01-17 10:10)
    Ludzie - dajecie sie podpuszcza© pismakom, Taki redaktorek wysmarzy tytuł, żeby sprowokować ludzi do czytania - a wy - barany to łykacie. Ustalmy zatem fakty: są dwie oferty. Obie tańsze o 25-30 od kosztorysu. Jedna z nich pochodzi od największych i najbardziej renomowanych firm działającym w Polsce. To co - unieważnić przetarg? i powiedzieć - gdy zarząda więcej ten wygrywa??? Jak firma polegnie to ich wina!!! GDDA powinna tylko pilnie przyglądać się jakości - uważam, że terminy nie są takie ważne. A ryzyko niepowodzenia bierze na siebie firma. I SPOKOJNIE, bez nerw
  • ~bezposredni
    (2013-01-17 10:09)
    a czy nie można prezesom i dyrektorom GDDKiA wypłacić 37% tego co mają w kontraktach? może przejrzą wtedy na oczy?
  • ~wdzięcznynaród
    (2013-01-17 09:56)
    Żył kiedyś król Midas. Czego się dotknął, zamieniał w złoto.
    Teraz panuje król Sedes. Czego nie tknie, w g...o zamienia.
  • ~Robnad
    (2013-01-17 09:08)
    Polak2013-01-17 08:07
    "Takiego drugiego głupiego narodu nie ma na Świecie. Bo sami katolicy. Ha.ha.ha."

    jak zwykle. dała o sobie znać " yntylygencja" z dziada.
    pradziad jeszcze się taplał jako skrzek.
  • ~Robnad
    (2013-01-17 09:09)
    za to, już mogą radary na gałęziach POwiesić.
  • ~jazu
    (2013-01-17 07:39)
    po cholere nam autostrady, wlasnie LOT powieksza swoja flote - bedziemy latac lotem...
  • ~CYNIK
    (2013-01-17 08:52)
    Jest takie przysłowie, że 'za tanie pieniądze psy mięso jedzą'. Za wszystko inne w dobrym gatunku, należy odpowiednio płacić. Ale nie SOBIE tylko godnym zaufania wykonawcom.
  • ~m
    (2013-01-17 08:50)
    A Ziutek mowil KRAJ IDIOTOW!!!
  • ~wigraszek
    (2013-01-17 08:47)
    A może ktoś zrobi za darmochę?
  • ~Max
    (2013-01-17 08:41)
    Takie jest w Polsce prawo. Takie są przepisy o zamówieniach publicznych. Głupie prawo, ale prawo. Firma jeśli chce wygrać przetarg MUSI oferować cenę poniżej kosztów. Potem się taką cenę podwyższy 2 i 3 krotnie, albo zostawi robotę rozgrzebaną.

    Rząd pseudo fachowców PO i PSL nic sobie z tego nie robi, a potem będą lamenty, afery i oskarżenia. Donald Tusk uważa, że go to nie dotyczy i jak zwykle jest bardzo zadowolony z siebie.
  • ~asior
    (2013-01-17 08:23)
    Ano jest jeszcze trochę gojów budowlanych do oskubania, powtórka z rozrywki.
  • ~Polak
    (2013-01-17 08:07)
    Takiego drugiego głupiego narodu nie ma na Świecie. Bo sami katolicy. Ha.ha.ha.
  • ~amen
    (2013-01-17 07:39)
    To tylko asekuracja. Najtańsza cena jest nalepszym zabezpieczeniem, że nie będzie CBA, ani nikt z nastepnego rządu nie będzie ścigał człnków komisji przetargowej.
  • ~gdfgdf
    (2013-01-24 20:49)
    Czy COVEC oddał już kasę którą miał oddać?

Może zainteresować Cię też: