Nowy model nissana nazywa się NV2500 - to ma być powiew świeżości w projektowaniu samochodów dostawczych i vanów. Jednym z nowatorskich pomysłów twórców z amerykańskiego biura Nissana jest trzystrefowe wnętrze i możliwość elastycznej aranżacji przestrzeni użytkowej i towarowej.

Jest jednak jeden warunek - samochód musi stać. Wtedy, na parkingu można wziąć się do roboty. W środku auta przed najprawdziwszym komputerem stoi fotel obracany o 180 stopni. Mała narada - nie ma problemu rozkładany stół konferencyjny pomoże ustalić plan pracy. Z bocznej ściany opuszczamy blat stolika, rozkładamy rysunki i gotowe! Mamy biuro na kółkach.

Wysokie na 180 cm wnętrze mieści także wysuwany boczny panel, który można ustawić poza pojazdem jako stół warsztatowy. Fajne rozwiązanie na przykład na placu budowy. Nie brakuje też schowków, pojemników i wieszaków na narzędzia.

Niektórzy zapewne będą się pytać: po co komu takie cuda? Biorąc pod uwagę fakt, że nissan wychodzi spod rąk Japończyków, którzy pracę kochają najbardziej na świecie, wszystko staje się jasne.