Inne
Reklama

ContiWinterContact TS 830 - nowa zimówka powstała by lepiej hamować i ruszać na drodze zasypanej śniegiem. W opinii konstruktorów radzi sobie także w deszczu.

Producent chwali trójwymiarowe nacięcia dzięki, którym opona gwarantuje szybką reakcję na ruchy kierownicą w każdych warunkach - nawet przy dużej prędkości (indeks V do 240 km/h). Zdaniem twórców, powinna spisać się np. gdy trzeba nagle ominąć przeszkodę.

Ciekawostka - opona z WinterContact TS830 została przetestowana przez speców z niemieckiego automobilklubu ADAC. Produkt Conti znalazł się wśród czterech najlepszych opon. Ocena - “szczególnie godna polecenia”.>>> Test! Oto najlepsze i najgorsze zimówki

Uniroyal MS plus 6, czyli opona "deszczowa". Jeszcze bardziej dopracowana jeśli chodzi o ochronę przed aquaplaningiem - o 6 proc. lepiej w porównaniu z poprzednią generacją.

Co to oznacza? Jak zapewnia producent, ogumienie to sprawi, że auto na mokrej drodze będzie doskonale trzymać tor jazdy, ułatwi skręcanie i skuteczne hamowanie. Do wyboru są 24 rozmiary na felgi 13- i 14-calowe.