Inne
Reklama

Orlando to prototyp siedmiomiejscowego vana, który powstał na bazie ujawnionego wcześniej chevroleta cruze. Wygląd - czegoś podobnego Chevrolet jeszcze nie wymyślił - miejmy nadzieję, że model produkcyjny niewiele będzie różnił się od tego, co zobaczyliśmy dziś.

>>>Cruze bez tajemnic

Inne

Dlaczego trzy auta w jednym? Orlando ma szerokie błotniki i poważną sylwetkę niczym SUV, radość z jazdy ma przypominać zwarty i dużo niższy od niego kompakt, zaś przestronności i wygody użyczy luksusowa limuzyna (szeroko ustawione koła, duży rozstaw osi 2760 mm). Wnętrze będzie można dowolnie aranżować - ustawione jak w teatrze fotele każdemu z pasażerów pozwolą zobaczyć, co się dzieje wokół auta.

Możliwości? Zapowiadają się obiecująco. W kilka sekund w zależności od potrzeb da się zmieniać proporcje ilości miejsca dla pasażerów i pojemności bagażnika. Kiedy na pokładzie zasiądą tylko dwie osoby - samochód stanie się pojemną furgonetką do przewozu paczek, paczuszek, walizek i walizeczek.

>>>Ale jazda! Oto nasza przyszłość...

Jazda? Prototyp kryje pod maską 2-litrowego turbodiesla najnowszej generacji. 150 KM i 320 Nm to wystarczająco silny i skuteczny napęd.

Chevrolet Orlando zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Paryżu. To już za chwilę, bo 2 października.