Inne
Inne / Mikko Hirvonen

Dziewiątą rundę eliminacji mistrzostw świata wygrał Sebastien Loeb za kierownicą Citroena C4 WRC. Wreszcie, bo przy dziewiątym podejściu, okazał się szybszy niż gospodarze.
Ostatni raz podobna sztuka na oesach Finlandii udała się kierowcy z Estonii - Markko Märtin triumfował w 2003 roku. Poza tym wyjątkiem siedem zwycięstw w ostatnich dziewięciu latach wywalczył Fin Marcus Groenholm, który w ubiegłym roku zakończył karierę.

Drugie miejsce zdobył reprezentant gospodarzy Mikko Hirvonen (Ford Focus WRC). Metę minął ze stratą 9 sekund do Loeba. Mimo to Hirvonen nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata kierowców (67 pkt.), jednak ma już tylko punkt przewagi nad Francuzem z Citroena. Podium uzupełnił Australijczyk Chris Atkinson (Subaru Impreza WRC).

Polska załoga Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak (Suzuki Swift Super 1600) ukończyła rajd na trzecim miejscu w klasyfikacji JWRC (Junior World Rally Championship). Kościuszko ma teraz na koncie 22 punkty i nadal jest wiceliderem mistrzostw. Najlepszy w generalce juniorów to Sebastien Ogier (24 pkt.).

Następna, dziesiąta runda Rajdowych Mistrzostw Świata FIA to Rajd Niemiec. Najlepsi zmierzą się od 15 do 17 sierpnia.