Kontrakt dla JLA to kolejny w ostatnim czasie, jaki wygrała podkarpacka spółka. Niedawno Autosan informował o dostarczeniu 35 autobusów firmie PKS w Bielsku-Białej oraz 20 autobusów Zarządowi Transportu Miejskiego w Lublinie.

Autobusy, które trafiły do Jarocina, to model Autosan Gemini, należący do klasy miniautobusów. Każdy z pojazdów może przewieźć 33 pasażerów na miejscach siedzących oraz 10 na miejscach stojących.

Wszystkie autobusy wyposażone zostały m.in. w klimatyzację, monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, urządzenia umożliwiające podłączenie się do Internetu oraz bramki zliczające pasażerów.

Autosan jest jedną z najstarszych fabryk w Polsce; początek jej istnienia sięga 1832 roku. Obecnie oprócz autobusów zakład produkuje m.in. szczelne kabiny elektromagnetyczne dla wojska. Od 2001 r. projektuje i produkuje elementy pojazdów szynowych, zwłaszcza nadwozia szynobusów i tramwajów; współpracuje m.in. z takimi firmami jak PESA Bydgoszcz, NEWAG z Nowego Sącza oraz z Poznańskimi Zakładami Naprawczymi Taboru Kolejowego. W spółce pracuje ok. 900 osób.