Polak za dwa tygodnie wystartuje Rajdzie Katalonii. W ramach przygotowań do występu w Hiszpanii, kierowca z Krakowa pod okiem Paolo Andreucciego, wielokrotnego rajdowego mistrza Włoch, testuje swoją rajdówkę w okolicach San Remo.

Reklama

>>>Świetna jazda Polaka w Australii

Włoskie testy polskiego zespołu są zaplanowane tylko na odcinkach asfaltowych. Dalsze przygotowania załoga odbędzie już w Katalonii podczas testu zaplanowanego na poniedziałek.

"Przygotowujemy się do startu w Rajdzie Katalonii, który będzie rajdem mieszanym, asfaltowo-szutrowym. We Włoszech jeździmy tylko na asfaltowych ustawieniach, ponieważ szutrowe mamy już wypracowane na bazie tegorocznych startów. Lubię jeździć we Włoszech, tutejsze drogi pozwalają przetestować auto na różnych nawierzchniach i w zmiennych warunkach atmosferycznych. Tym razem dodatkowo mam okazję jeździć razem z Paolo, czterokrotnym rajdowym mistrzem Włoch i korzystać z jego doświadczenia. Wprowadza mnie w tajniki jazdy autem Grupy N na krętych asfaltowych odcinkach, a ponieważ jest typowym Włochem więc czasem ciężko za nim nadążyć dosłownie i w przenośni. Takie testy mają ogromne znaczenie dla mojego rozwoju jako kierowcy asfaltowego szczególnie, że ostatni start na nawierzchni asfaltowej zaliczyłem rok temu we Francji. Testy odbywały się również po zmroku, ponieważ organizatorzy Rajdu Katalonii przewidzieli w tym roku widowiskowe odcinki nocne. Niewątpliwie największym wyzwaniem dla mnie podczas zbliżającego się startu będzie 46-kilometrowy odcinek asfaltowy, ponieważ nigdy nie jechałem tak długiej próby na tej nawierzchni, ale jesteśmy gotowi się z nim zmierzyć" - powiedział po zakończonych testach Michał Kościuszko.

Rajd Katalonii (47. RallyRACC), przedostatnia runda tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata, rozegrany zostanie w dniach 20-23 października na Złotym Wybrzeżu. Jego organizatorzy wzorem ubiegłorocznej edycji dodali do odcinków asfaltowych również odcinki mieszane i szutrowe.

Reklama