Test na dystansie 100 tysięcy kilometrów to coś w rodzaju testu prawdy. Samochód w rękach dziennikarzy niemieckiego magazynu "Auto Bild" nie ma lekko. Na koniec każdej takiej próby auto jest rozkładane do najmniejszej śrubki - nic się nie ukryje, np. profile zamknięte kontrolują specjalną kamerą. Wreszcie publikują cały raport, gdzie bezlitośnie wytykają usterki lub chwalą bezawaryjne zachowanie auta.

Reklama
Inne

Niemcy w najnowszych wynikach swoich testów są pod wrażeniem mazdy3, która zdobyła najlepszy wynik w teście długodystansowym magazynu "Auto Bild".

Na stronach tygodnika czytamy, że Mazda to jedyna marka, której trzy modele znalazły się na trzech najwyższych miejscach w rankingu testów długodystansowych. Tego nie osiągnął żaden inny producent samochodów w historii.

Kompakt Mazdy miał tylko jedną, usterkę po długim, trwającym dwa lata teście, a była to - uwaga - uszkodzona spinka z tworzywa sztucznego do półki w bagażniku.Inne

"Mazda to właściwy wybór dla osób szukających samochodu, o który nie trzeba się martwić" - podsumowali testerzy magazynu Auto Bild. "Legendarna japońska niezawodność ma się bardzo dobrze." - dodali.

Inne

Obecna wersja to druga generacja mazdy 3, wprowadzona na rynek w 2009 roku. Wersja po liftingu z udoskonaloną technologią i wyglądem pojawi się w salonach w całej Europie w październiku.

Inne