Policjanci z kujawsko-pomorskiego odebrali 10 motocykli BMW F 800ST. Do każdego z nich dołączono zestawy łączności podkaskowej, umożliwiające porozumiewanie się w czasie jazdy oraz specjalną odzież dla policjantów. Jak informują mundurowi maszyny te trafią do jednostek w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Świeciu i Lipnie. Po dwa do każdej z komend.

Reklama
policja.pl

Motory BMW F800 ST napędza silnik o pojemności silnika 798 cm3 i mocy 85 KM. Prędkość maksymalna to ponad 200 km/h. Układ hamulcowy wyposażony jest w ABS, a w chłodne dni z pewnością przydadzą się podgrzewane manetki. Do tego są koguty i syreny przydatne np. w czasie pościgów...

Policjanci chwalą się także, że pierwsze nowe mercedesy sprintery 316 CDI powinny trafić do jednostek jeszcze pod koniec tego roku. W sumie w Policji będzie jeździło 600 takich maszyn. Będą z nich korzystać przede wszystkim policjanci oddziałów prewencji. Nowe sprintery zastąpią wysłużone VW T4.

Mercedesy to nie wszystko...Jak opisują policjanci nowe mercedesy są przeznaczone dla 8 funkcjonariuszy (kierowca, dysponent oraz 6 policjantów w II przedziale) i umożliwiają ich przewóz wraz z pełnym wyposażeniem (m.in. kaski ochronne, zestawy ochron osobistych, tarcze, pałki szturmowe, broń).

Szerokie i wysokie drzwi przesuwne z każdej strony pojazdu (o szerokości 130 cm i wysokości 182 cm) dają możliwość szybkiego opuszczenia pojazdu.

policja.pl

Ochronę nowym furgonom zapewniają kraty ochronne na szybach i osłona podsilnikowa. Pojazd posiada wzmocnioną instalację elektryczną (m.in. dodatkowy akumulator), nową sygnalizację uprzywilejowania opartą całkowicie na technologii LED. Na pokładzie jest zamontowana m.in: klimatyzacja dwustrefowa obejmująca całe wnętrze pojazdu, dodatkowe ogrzewanie oraz dodatkowe punkty świetle.

Reklama
policja.pl

Mundurowi chwalą się także, że wkrótce podpisana zostanie umowa na zakup 24 sanitarek na bazie samochodu furgon VW Crafter, przeznaczonych także dla oddziałów prewencji i oddziałów antyterrorystycznych.