Grupa posłów Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość zwróciła się do przewodniczącego sejmowej Komisji Gospodarki Wojciecha Jasińskiego o zwołanie w najbliższym możliwym terminie posiedzenia komisji ws. Fabryki Samochodów Osobowych. (FSO).

Posiedzenie komisji ma być poświęcone losom Fabryki Samochodów Osobowych SA na warszawskim Żeraniu. Zakład od wielu miesięcy boryka się z problemami finansowymi i brakiem inwestora.

Reklama
Inne

W październiku 2010 r. w związku z zakończeniem od marca 2011 r. produkcji samochodu Chevrolet AVEO zarząd FSO SA podjął decyzje o zwolnieniu prawie 1700 osób (z 1800 zatrudnionych). Likwidacja FSO SA oznacza upadek wszystkich 12 powiązanych z fabryką w spółek zależnych zlokalizowanych na terenie całej Polski.

Oto co ma stać się z FSO...Posłowie PiS powołując się na doniesienia prasowe piszą, że finalizowane są działania zmierzające do tego, żeby część terenów upadającej spółki wydzierżawić na 10 lat firmie Damis, która prze kilkanaście lat prowadziła targowisko na stołecznym Stadionie Dziesięciolecia i zamierza kontynuować działalność na terenach FSO.

Inne
Reklama

"W związku z powyższym pojawia się pytanie o losy FSO SA. Spółka, jak zapewniał minister gospodarki Waldemar Pawlak, miała być gotowa w każdej chwili na przyjęcie inwestora. W świetle informacji o dzierżawie gruntów FSO SA zapewnienia ministra stają się mało prawdopodobne" - oceniają posłowie PiS.

Inne

"Na posiedzenie komisji, w celu udzielenia wyczerpujących informacji na temat spółki FSO, pragniemy zaprosić ministra gospodarki" - czytamy w prośbie grupy posłów PiS.

Inne